سفر ایاد علاوی به لبنان/بررسی توافق هسته‌ای و طرح سعودی‌ها علیه محور مقاومت و دولت العبادی

ایرنا نوشت:

ایاد علاوی نخست وزیر اسبق عراق در دو روز گذشته و در جریان سفری بی سروصدا به بیروت با برخی سیاستمداران و مقامات رسمی لبنان از جمله تمام سلام نخست وزیر، فواد سنیوره رییس فراکسیون المستقبل در مجلس و حبیب افرام رییس سازمان سریانی ها دیدار و گفت وگو کرد.

 روزنامه لبنانی الاخبار در شماره روز شنبه خود نوشت که علاوی در دیدار با سلام و سنیوره ، واکنش سعودی ها به توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای بزرگ را بررسی کرد.

الاخبار افزود: به اعتقاد علاوی ، سعودی ها برای تشدید حملات علیه محور مقاومت و گسترش رویارویی با این محوردر لبنان، سوریه ، عراق و یمن آماده می شوند تا به اصطلاح « بال های ایران در منطقه را بچینند» و اجازه ندهند توافق هسته ای به نفع ایران و محور مقاومت به مرحله اجرا برسد و در « وقت اضافه» موازین قدرت را به نفع خود تغییر دهند.

این روزنامه لبنانی اضافه کرد: علاوی همچنین در باره تصمیم سعودی ها برای ساقط کردن دولت حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ، ادامه اقدامات برای ساقط کردن بشار اسد رییس جمهوری سوریه ، محاصره ومنزوی کردن حزب الله و همپیمانانش در لبنان با میزبانان لبنانی خود گفت وگو کرده است.

خبرگزاری ملی لبنان هم جمعه شب اعلام کرد که ایاد علاوی رییس ائتلاف ملی عراق در پایان سفر چند روزه خود به لبنان، بیروت را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.

52261

کد N898304