داعش اردوغان را هم تهدید کرد؛ مراقب خودت باش!

داعش

ماه عسل روابط داعش و نظام ترکیه پس از تهدید این گروه تروریستی به هدف قرار دادن رجب طیب اردوغان به دنبال بستن مرزهای کشورش با سوریه به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری بوابة نیوز، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای تهدید کرده که در صورت عدم بازگشایی گذرگاه‌های "باب الهوی" و "باب السلامة" که مقامات ترکیه پس از کنترل داعش بر شهرک "اعزاز" سوریه آن را بستند، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را ترورکرده و حملاتی شدید را در داخل خاک این کشور انجام می‌دهد.

داعش در بیانیه‌ای خطاب به اردوغان گفته است: "تو و دار و دسته‌ات پس از استبدادی که در کشور به راه انداختید مواظب سرتان باشید. چرا که اجرای حکم خداوند درباره شما سرکشان واجب شده است".

داعش مسئولیت برخی عملیات تروریستی در "الریحانیه" و "باب الهوی" را بر عهده گرفته و هشدار داده که عملیات به آنکارا و استانبول نیز خواهد رسید و منافع دولت ترکیه را در آن هدف قرار خواهد داد.

اخیرا انفجاری در شهرک "سوروچ" ترکیه رخ داد که موجب کشته و زخمی شدن بیش از 132 تن شد. داعش چند تن از نیروهای پلیس ترکیه را نیز اعدام و بمبی را در مقابل مقر حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه منفجر کرد.

ترکیه به دنبال این حوادث به بهانه جنگ با داعش به مداخله نظامی در سوریه دست زد و برخی مواضع داعش در این کشور و همچنین پایگاه‌های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را بمباران کرد.

انتهای پیام

کد N898264