معاون سیاسی‌امنیتی دادستان کل کشور:

ساختار سازمان ملل متحد اکنون در خدمت تروریسم است

مرتضي بختياري,سازمان ملل متحد

معاون سیاسی‌ امنیتی دادستان کل کشور گفت:‌ سازمان‌های پرطمطراق بین‌المللی مجری عدالت نیستند و نه‌تنها به معنای واقعی کلمه، بنای مبارزه با تروریسم را ندارند، بلکه تروریسم را در دامن خود می‌پرورانند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمرتضی بختیاری بیان کرد: اعتقاد دارم که انقلاب اسلامی و ملت بزرگوار و وفادار به اسلام ناب محمدی در بحث تروریسم پرچمدار مبارزه با تروریسم است.

وی ادامه داد:‌ جمهوری اسلامی ایران بیشترین ضربه را از ناحیه تروریست‌ها متحمل شده است، اما متاسفانه سازمان‌های پرطمطراق بین‌المللی با حمایت‌های استکبار جهانی تلاش دارند عکس این قضیه را نشان دهند. اگر به مصوبات حقوق‌ بشر نگاه کنید می‌بینید که آن‌ها در لوای حقوق‌ بشر به ملت ایران اسلامی و خانواده‌های شهدایی که با ترور منافقین و گروه‌های ضدانقلاب به شهادت رسیدند، خیانت می‌کنند.

وزیر دادگستری دولت سابق در ادامه بیان کرد:‌ این سازمان‌های پرطمطراق هیچ توجهی به جنایت‌های منافقین و گروهک‌های ضدانقلاب در طول سنوات گذشته نکردند. ما تنها در سال‌های 60 و 61 حدود هزاران نفر شهید داشتیم که بدست گروهک منافقین به شهادت رسیدند؛ از مسئولان عالی‌رتبه کشوری در جایگاه رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس دیوان عالی و دادستان کل کشور گرفته تا شهدای محراب و علمای بزرگی که واقعا در دل مردم جای داشتند. ما تعجب می‌کنیم که البته شاید جای تعجبی هم نداشته باشد چون می‌دانیم که این سازمان‌ها مجری عدالت نیستند و نه‌تنها به معنای واقعی کلمه بنای مبارزه با تروریسم را ندارند بلکه تروریسم را در دامن خود می‌پرورانند.

وی با طرح دو سؤال که داعش و القاعده را چه کسی به‌وجود آورد و حامیان اصلی به‌وجودآورنده مصیبت‌هایی که امروز در سوریه، عراق و یمن با آن مواجهیم چه کسانی هستند؟ ادامه داد: آیا غیر از این است که پول عربستان سعودی و تسلیحات و امکانات آمریکا و رژیم صهیونیستی در این میان نقش دارند. این‌ها مسائلی هستند که دیگر مثل روز برای همه مردم دنیا و ملت ایران روشن است.

ساختار سازمان ملل متحد در خدمت تروریسم است نه در جهت مبارزه با آن

بختیاری با اشاره به درخواست‌ها برای تغییر ساختار سازمان ملل گفت: در کنفرانس غیرمتعهدها (نم) رسماً درخواست شد تا ساختار معیوب سازمان ملل تغییر کند. ساختار سازمان ملل متحد الان در خدمت تروریسم است نه در جهت مبارزه با تروریسم.

وی در ادامه برگزاری کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور در تهران را اقدامی مثبت برشمرد و ضمن تشکر از تدبیر انجام شده در جهت برگزاری آن، اظهار کرد: این کنگره می‌تواند بخشی از مظلومیت ایران و مظلومیت ملت بزرگوار و خانواده‌های شهدای سال‌های 60 و 61 را به گوش جهانیان برساند. همچنین معتقدم و تاکید می‌کنم که این گونه همایش‌ها اگر هم هزینه‌ای داشته باشد یک تکلیف است و باید این هزینه‌ها انجام شود تا ما داد خانواده‌های شهدای ترور را به گوش تمام دنیا برسانیم.

باید جرایم تروریستی تعقیب حقوقی شود

معاون سیاسی‌ امنیتی دادستان کل کشور درباره نقش مسئولان کشور در محکومیت ترور و تروریست‌ها و انجام اقداماتی در جهت مبارزه با این پدیده بیان کرد: اقداماتی در رابطه با مبارزه با تروریسم انجام شده چون ما سندهای زنده‌ای در اختیار داریم که مظلومیت ما در دل همین سندها است؛ سندهایی که نشان می‌دهد گروهک‌ها و تروریسم چه مصیبت‌هایی را در ایران اسلامی به وجود آوردند اما باید بکوشیم از طریق حقوقی و امور بین‌الملل کار را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: علاوه‌ بر اینکه کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور به لحاظ حقوقی، اجتماعی و بین‌المللی می‌تواند جایگاه خوبی داشته باشد و مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برساند معتقدم باید قانونی در رابطه با مبارزه با تروریسم داشته باشیم و یا به کنوانسیون‌هایی که تحت عنوان مبارزه با تروریسم ایجاد شده است، ملحق شویم و مبارزه با تروریسم را با قوت ادامه دهیم.

بختیاری تصریح کرد: معتقدم باید تعقیب حقوقی قوی انجام گیرد تا از طریق مجامع و دادگاه‌های بین‌المللی مطالبات‌مان را مطالبه کنیم.

مصیبت اینجاست که تعدادی از دولتمردان کشورهای اسلامی عهده‌دار کشتارها شدند

وزیر دادگستری دولت سابق در رابطه با افزایش فعالیت‌های تروریستی در منطقه و چگونگی همگرایی کشورهای قربانی ترور با ایران در امر مبارزه با تروریسم گفت: به نظر می‌رسد دولتمردان کشورهای اسلامی از جمله عربستان، مصر، اردن و قطر مسئولیت واقعا سنگینی در برابر این خون‌ها دارند. کاری که آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی می‌خواستند انجام بدهند و یک بار هم آن را تجربه کرده بودند که با دادن چندین هزار کشته، عراق و افغانستان را ترک کردند، ولی الان آن‌ها برگشتند و می‌خواهند با دست مسلمانان این کار را انجام بدهند و مصیبت عظمی اینجاست.

وی تصریح کرد: یقین داریم دولتمردان عربستان، قطر و برخی دیگر از کشورهای اسلامی مهره‌های سرسپرده رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند که دارند این کارهای نیابتی را انجام می‌دهند و مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته‌اند.

دولتمردان کشورهای اسلامی باید پاسخگو باشند

بختیاری تاکید کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این کار ایجاد حاشیه امنی برای خود است پس چرا باید اجازه دهیم رژیم صهیونیستی کودک‌کُش که غاصب سرزمین مقدس فلسطین است و خون مظلومان فلسطین و کودکان را به زمین ریخته و خانه‌ها را خراب کرده است در حاشیه امن قرار بگیرد اما مسلمانان در ناامنی قرار بگیرند.

وی گفت: بنابراین در گام اول دولتمردان کشورهای اسلامی باید پاسخگو باشند که آمدند کار آمریکا و رژیم صهیونیستی را به نیابت از آن‌ها برای کشتن مسلمانان و از بین‌بردن زیرساخت‌های کشورهای اسلامی و منابع مالی کشورهای اسلامی که متعلق به مردم است، انجام دهند.

انتهای پیام

کد N898244