سفر نمایندگان مجلس فرانسه به کریمه با وجود مخالفت دولت

سیاسی

گروهی از قانونگذاران فرانسوی در اولین سفر یک هیات اروپایی، برای اولین بار پس از الحاق کریمه به روسیه به این شبه‌جزیره سفر کردند.

گروهی از قانونگذاران فرانسوی در اولین سفر یک هیات اروپایی، برای اولین بار پس از الحاق کریمه به روسیه به این شبه‌جزیره سفر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این سفر از سوی دولت فرانسه محکوم شده است اما این نمایندگان مجلس فرانسه که بسیاری از آنها از حزب جمهوری‌خواه تحت رهبری نیکولاس سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق این کشور هستند، اعلام کرده‌اند سفرشان به کریمه با انگیزه شخصی صورت می‌گیرد.

در همین حال وزارت خارجه فرانسه درباره این سفر اعلام کرد: ما به شدت از وقوع این سفر متاسفیم. در حقیقت چنین سفری به کریمه نقض قوانین بین‌المللی است.

روسیه سال گذشته این منطقه را از اوکراین جدا کرد؛ اقدامی که تمامی کشورهای اروپایی و آمریکا با محکوم کردن آن به آن واکنش نشان دادند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به دلیل مخالفت‌هایش با آمریکا و مواضعش در مسائل اجتماعی محبوب تعدادی از احزاب راستگرای اروپایی است.

در مجموع 10 تن از اعضای پارلمان فرانسه در این سفر حضور دارند. هشت تن از آنها جمهوری خواه بوده و یک تن از آنها از یکی دیگر از احزاب راستگرا و دیگری از حزب چپ میانه است.

این سفر روز پنجشنبه آغاز شد. براساس گفته‌های این نمایندگان مجلس هدف از این سفر درک چگونگی زندگی مردم در کریمه است.

یکی از این نمایندگان در این باره می‌گوید: ما شاهد مردم شادی بودیم. با جوانان صحبت کردیم. چیزی که ما دیدیم با تصویری که از کریمه نشان داده می‌شود، بسیار متفاوت است.

انتهای پیام

کد N898233