ابوطالبی با اشاره به موضع‌گیری ترکیه نسبت به داعش:

بازی با آتش، سرانجامی جز آتش‌افروزی نخواهد داشت

سوريه,تركيه,داعش

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به بیانیه منتشر شده در وب‌سایت وزارت خارجه ترکیه در خصوص تهدید فزاینده داعش برای امنیت ملی این کشور، آن را نشانه‌ای مبنی بر رویکرد جدید آنکارا نسبت به این گروه تروریستی دانست.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به بیانیه منتشر شده در وب‌سایت وزارت خارجه ترکیه در خصوص تهدید فزاینده داعش برای امنیت ملی این کشور، آن را نشانه‌ای مبنی بر رویکرد جدید آنکارا نسبت به این گروه تروریستی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر با استناد به بیانیه منتشر شده در وب سایت وزارت خارجه ترکیه با عنوان«مسئله داعش یک تهدید امنیت ملی جدی برای ترکیه با ابعادی دائما رو به گسترش است» نوشت: شرایط در ترکیه در حال تغییر است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با اشاره به تصمیم اخیر آنکارا مبنی بر اعطای اجازه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک به آمریکا برای مبارزه با داعش نوشت: اینکه ترکیه،هم درخصوص اینجرلیک تغییر موضع داد و هم به مراکز داعش در سوریه حمله کرد، نشان می دهد که اخوان المسلمین سوری هم باید راه متفاوتی اتخاذ کنند.

ابوطالبی با بیان اینکه در زمان دیدار رئیس جمهوری کشورمان با اردوغان، روحانی در خصوص ضرورت مقابله با تروریسم با اردوغان گفتگو کرده بود نوشت: در آن زمان اردوغان از گروههای داخل سوریه حمایت می کرد.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور نوشته است: در آن زمان هشدار روحانی این بود که حمایت از گروههای تروریستی، دامان کشورهای حامی را هم خواهد گرفت؛ چه در سوریه، چه در عراق و چه در سایر کشورها و حالا اگرچه این واقعا تاسف‌بار است که در این آزمون خطرناک، جان انسانها به خطر افتد، ولی بالاخره مدل ترکیه نشان داد این سخن روحانی چقدر دقیق و صحیح بوده است.

سفیر سابق کشورمان در ایتالیا و استرالیا در ادامه مطلب خود در توئیتر نوشته است : چنانچه منطقه، پیشنهاد دکتر روحانی که در مجمع عمومی سازمان ملل تحت عنوان (Wave) به تصویب رسید را جدی نگیرد، با سرانجامی خطرناک مواجه خواهد شد.

ابوطالبی با بیان اینکه اکنون نیز حمایت از تروریسم، توسط تعداد دیگری از کشورهای عربی صورت می‌گیرد هشدار داده است اگر آنها از ترکیه درس نگیرند، مجبور خواهند شد با ترور در پایتخت‌هایشان بجنگند چرا که تروریسم،عروسک خیمه شب‌بازی کسی نیست که هرگونه که خواست آن را بگرداند و به بازی بگیرد؛ بازی با آتش، سرانجامی جز آتش‌افروزی نخواهد داشت!

انتهای پیام

کد N898189