حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضع پ.ک.ک و داعش

ایسنا نوشت:ارتش ترکیه همزمان با حملات خود به مواضع داعش در سوریه بمباران پایگاه‌های حزب کارگران کردستان این کشور را نیز آغاز کرد و بامداد امروز (شنبه) در چندین نوبت مواضع پ.ک.ک در عراق و کوهستان‌های ترکیه را بمباران کرد.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، بنا بر اعلام مسئولان پ.ک.ک اهداف حملات شب گذشته ارتش ترکیه مناطق زاب متینان، کوهستان‌های قندیل، منطقه خنیره و کوهستان‌های "زاگرس" در مرز ترکیه و داخل خاک عراق بوده است.

ارتش ترکیه در حالی شب گذشته پس از سه سال حملات خود را به مواضع پ.ک.ک از سر گرفت که جنگنده‌های این کشور بار دیگر مواضع داعش در خاک سوریه را نیز بمباران کردند.

جنگنده‌های ارتش ترکیه بامداد جمعه اولین حملات خود را به مواضع داعش انجام دادند و بنا بر اعلام مسئولان ارشد آنکارا این حملات توانسته تمامی نقاط تهدید در مرزهای ترکیه و سوریه را از بین ببرد.

تحرکات اخیر دولت ترکیه در سطح نظامی با یک عملیات گسترده امنیتی در سراسر این کشور همراه است که هدف از آن کنترل گروه‌های تندرو و تشکل‌های مسلح و غیرمسلح کردها در سراسر ترکیه است و در ساعات اولیه آغاز این عملیات بیش از 250 تن از کسانی که آنکارا آنها را تهدیدی برای خود می‌خواند، دستگیر شدند.

آنکارا همچنین مواضع خود درخصوص مشارکت در ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش را تغییر داده و ساعاتی پیش از حمله به مواضع این گروه در سوریه به آمریکا اجازه داد از پایگاه‌های هوایی ترکیه برای مبارزه با داعش استفاده کند.

احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه در این باره گفت که آنکارا با همکاری همپیمانانش از جمله آمریکا اقدامات علیه داعش را گسترش خواهد داد.

261

کد N898186