اعتراض وکلا به مختومه شدن پرونده مرگ یاسر عرفات

فلسطين

وکلای مدافع بیوه یاسر عرفات نسبت به صحت گزارشی که دادستان کل فرانسه بر مبنای آن تحقیقات در مورد پرونده یاسر عرفات را متوقف و پرونده را مختومه اعلام کرد، اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، وکلای مدافع سهی عرفات، بیوه یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین به دستگاه قضایی فرانسه نسبت به صحت گزارشی که دادستان کل این کشور بر مبنای آن فرضیه مسموم شدن عرفات را رد و پرونده را مختومه اعلام کرد اعتراض کردند و خواهان بطلان گزارش مذکور شدند..

وکلای مدافع سهی عرفات اظهار داشتند: در جریان پرونده مدارک جدیدی به دست آمد که از دید ما پنهان مانده بود و یا گفته شده بود که این مدارک از بین رفته‌اند.

وکلای عرفات همچنین اقدام دادستان کل در بستن پرونده عرفات را نقض حقوق طرف مقابل دانستند.

دادستان کل پاریس روز سه شنبه در حکمی نهایی اعلام کرد: فرضیه مسمومیت عرفات صحت نداشته و هیچ اتهامی وارد نیست.

یاسر عرفات در یازدهم نوامبر 2014 در سن 75 سالگی در بیمارستان نظامی پاریس و در پی وخامت شرایط جسمی به دلیل نامعلوم در گذشت.

به دنبال طرح شکایت از سوی سهی عرفات، همسر وی به دلیل کشف ماده سمی پلونیوم 210 در وسایل شخصی عرفات، سه قاضی در پاریس از اوت 2012 مسئول رسیدگی به این پرونده شدند.

با نبش قبر عرفات در سال 2012 و برداشت 60 نمونه از جسد وی، سه گروه کارشناس سوئیسی، فرانسوی و روسی، تحقیقات را آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N898160