از سرگیری روابط دیپلماتیک تونس و سوریه

سیاسی

تونس با از سرگیری روابط دیپلماتیک با سوریه در موافقت کرد و یک کنسول برای به جریان انداختن روابط قطع شده میان دو کشور تعیین کرد.

تونس با از سرگیری روابط دیپلماتیک با سوریه در موافقت کرد و یک کنسول برای به جریان انداختن روابط قطع شده میان دو کشور تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری تونس، منابعی در وزارت خارجه تونس اعلام کردند که تونس روابط دیپلماتیک خود با سوریه را از سرگرفته و "ابراهیم الفواری" را به عنون کنسول خود در دمشق تعیین کرده است.

روابط دیپلماتیک سوریه و تونس در فوریه 2012 با دستور محمد منصف المرزوقی، رئیس جمهوری پیشن تونس به دلیل درگیری‌ها در سوریه قطع شد.

تونس چندین دوره میزبان کنفرانس مخالفان سوریه و کشورهای عضوگروه به اصلاح دوستان سوریه بوده است اما دولت جدید این کشور تاکنون موضع تندی علیه دمشق اتخاذ نکرده است و اتظار می‌رود به زودی سفارت این کشور در سوریه فعالیت خود را از سر بگیرد.

تونس از جمله کشورهایی است که تعداد زیادی از شهروندان آن‌ برای جنگ در کنار تروریست‌ها به سوریه و عراق می‌روند. به گفته مسئولان محلی تاکنون 3000 تونسی به گروه‌های تندرو فعال در سوریه و عراق پیوسته‌اند.

الطیب البکوش، وزیر خارجه تونس دوم آوریل اعلام کرده بود که تونس قصد دارد روابط دیپلماتیک با دمشق را از سربگیرد.

وی از بازگشت سفیر سوریه به تونس که در سال 2012 از این کشور خارج شده بود، استقبال کرد.

انتهای پیام

کد N898101