پارلمان تونس قانون جدید مبارزه با تروریسم را تصویب کرد

پارلمان تونس پس از سه روز بحث و گفت‌وگو قانون جدید مبارزه با تروریسم را تصویب کرد که هدف آن تقویت راه‌های مقابله با گروه‌های تروریستی به ویژه داعش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، پارلمان تونس با 174 رای موافق و 10 رای ممتنع، این قانون جدید مبارزه با تروریسم را پس از سه جلسه متوالی تصویب کرد.

از جمله مهمترین بندهای مورد اختلاف در این قانون بند 35 مربوط به رازدار بودن و عدم افشای اطلاعات درباره مسائل مربوط به تروریسم در برخی مشاغل و مستثنی کردن روزنامه نگاران از این قانون بود اما بعد با توافق نمایندگان اصلاح شد.

همچنین بند منع پولشویی نیز با اختلافاتی میان فراکسیون‌ها مواجه شد اما در نهایت به ساختار توافقی برای تمامی بندها طی نشست میان روسای فراکسیون‌ها و ریاست پارلمان منجر شد.

قرار است این قانون جدید جای قانون مبارزه با تروریسم را که در سال 2003 در دوره زین العابدین بن علی، رئیس جمهوری سابق تونس تصویب شد، بگیرد.

این قانون پس از افزایش خطرات گروه‌های تروریستی به دنبال دو حمله‌ای که اخیرا گردشگران را در سوسه و پیشتر نیز در موزه باردو هدف قرار داد، تصویب شده است.

انتهای پیام

کد N898071