سربازان روسی در مراسم روز پیروزی پکن رژه می روند

سیاسی

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سربازان این کشور در رژه روز پیروزی پکن که قرار است سوم سپتامبر در میدان «تیان آن من» برگزار شود، مشارکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای که در این رابطه منتشر شد، آورده است: مشارکت یگانی از سربازان چینی در رژه روز پیروزی روسیه در تاریخ ۹ ماه می سال ۲۰۱۵ نشانه ای قدردانی از فاتحان شجاعت و قهرمانی بود.

این بیانیه افزوده است که یگانی از نیروهای روسی نیز در رژه روز پیروزی پکن که سوم سپتامبر در میدان تیان آن من برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

این خبر بعد از آن اعلام می شود که آناتولی آنتونوف معاون وزیر دفاع روسیه روز جمعه در مراسمی که در سفارت چین در مسکو به مناسبت هشتاد و هشتیمن سالگرد تاسیس ارتش آزادی بخش چین برگزار شد، شرکت کرد.

معاون وزیر دفاع روسیه در این مراسم گفت: روابط روسیه و چین در حوزه دفاعی با هدف مواجهه با تهدیدات و فرصت هایی که نیازمند برخورد مشترک است، استراتژیک باقی خواهد ماند و با این هدف دو کشور به طور مرتب رزمایش ها و تمرین های نظامی برگزار خواهند کرد.

در ماه جولای سال جاری رزمایش مشترک دریایی روسیه و چین برای فهم مشترک و آمادکی برای حل چالش ها با کمک یکدیگر برگزار شده بود.