وزارت دادگستری آمریکا:

پولارد باید محکومیت ۳۰ ساله اش را بگذراند

سیاسی

مقامات آمریکایی گزارش روز جمعه روزنامه وال استریت ژورنال مبنی بر تصمیم آنها برای آزاد کردن جاناتان پولارد جاسوس صیهونیست را تکذیب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که جاناتان پولارد جاسوس رژیم صهیونیستی که در این کشور زندانی است، باید دوران ۳۰ ساله محکومیت خود را به طور کامل به پایان برساند.

پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابعی در دولت آمریکا نوشته بود که آزادی جاناتان پولارد می تواند به ترمیم روابط تل آویو-واشنگتن کمک کند که بعد از توافق هسته ای قدرت های بزرگ با ایران صدمه دیده است. جاناتان پولارد جاسوس یهودی اهل آمریکاست که در سال ۱۹۸۷ به جرم جاسوسی برای اسرائیل به حبس ابد محکوم شد و هم اکنون در ایالت کارولینای شمالی در زندان به سر می‌برد.

وی کارمند بخش اطلاعات نیروی دریایی آمریکا بود و اسرار نظامی شوروی، پاکستان، سوریه، و لیبی را که سرویس های اطلاعاتی آمریکا گردآوری کرده بودند، توسط یک نظامی اسرائیلی در ازای دریافت پول و هدایای گرانبها در اختیار تل آویو قرار داد..

گفتنی است مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی در صددند در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی، پولارد را از زندان آزاد کنند. آنها از سال ۱۹۹۸ به این سو، با مقامات آمریکایی در خصوص پولارد مشغول مذاکره هستند.