بازداشت رئیس سابق دستگاه امنیتی ارتش اسرائیل در لندن

سیاسی

آموس یادلین رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی ارتش رژیم صهیونیستی هفته گذشته برای مدتی کوتاه در فرودگاه لندن توسط نیروهای مرزبانی انگلیس بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه جروزالم پست، شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده که آموس یادلین اوایل هفته گذشته و در زمان ورود به انگلیس در فرودگاه لندن توسط نیروهای مرزبانی برای مدتی کوتاه بازداشت شده است.

هنوز دلیل بازداشت کوتاه مدت رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی ارتش رژیم صهونیستی در لندن مشخص نیست. آموس یادلین در این رابطه به شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی بازداشت کوتاه مدتش را تایید کرده ولی درباره علت آن چیزی نگفته است.

وی روز سه شنبه هفته گذشته به عنوان عضوی از هیات مقامات دفاعی بازنشسته نظامی صهیونیستی به همراه گابی اشکنازی و دان هالوتز روسای سابق ستاد مشترک ارتش صهیونیستی به لندن سفر کرده بود. این هیات به عنوان نمایندگان اسرائیلی برای شرکت در همایش موسسه مطالعات امنیت ملی که یک اتاق فکر همکار با دانشگاه تل آویو است به انگلیس سفر کرده بود.

این خبر در حالی اعلام می شود که چندی قبل نیز به دلیل شکایت گروه های حامی فلسطین و احتمال بازداشت شائول موفاز معاون سابق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در لندن، مشکلاتی برای صهیونیست ها به وجود آمده بود.