وزیر اطلاع رسانی سوریه:

مقابله با تروریسم نیازمند تفکر و اراده جمعی است

سیاسی

وزیر اطلاع رسانی سوریه امروز در کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم در دمشق اظهار داشت که مقابله با پدیده تروریسم نیازمند تفکر و اراده جمعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه امروز در کنفرانس مقابله با تروریسم تکفیری در دمشق از حمایت ایران و روسیه از سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

وی گفت: قطعنامه های شورای امنیت درباره داعش به دلیل حمایت کشورهای حامی تروریسم به ویژه ترکیه، قطر و رژیم صهیونیستی اجرایی نشده است. مقابله با تروریسم یک موضوع بین المللی است نه داخلی و منطقه ای و هر کسی غیر از این گمان می کند در وهم و خیال بسر می برد. مبارزه با تروریسم نیازمند تفکر و اراده جمعی است.

الزعبی افزود: ما با تروریسم و توطئه ای مواجه هستیم که منطقه را هدف قرار داده است لذا این امر اقتضا می کند تلاش های هماهنگ و صادقانه ای برای مبارزه با تروریسم وجود داشته باشد.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تصریح کرد: چنگال های تروریسم تمدن سوریه را هدف قرار داد و مساجد، کلیساها، آثار باستانی، محصولات کشاورزی و میادین نفتی و گازی این کشور را ویران کرد و به تاراج برد و همه اینها برای خانواده «رجب طیب اردوغان» فروخته شد و نفت و گاز سوریه به وسیله کامیون های ترکیه به داخل این کشور منتقل می شود.