ترکیه:‌ برای حفاظت از منافع امنیت ملی از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم

سیاسی

دفتر نخست‌وزیری ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در پی حملات داعش و شبه‌نظامیان کرد، آنکارا تمام تدابیر لازم برای برقراری نظم و حفاظت از امنیت ملی را انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه اخیرا با موجی از حملات خشونت‌آمیز روبرو شده است که عمدتا در مناطق کردنشین جنوب شرقی است. حمله انتحاری اخیر در شهر مرزی سوروچ در نزدیکی مرز سوریه جان 32 تن را گرفت و بیش از 100 زخمی بر جای گذاشت. در واکنش به این اتفاق، شبه‌نظامیان کرد به یک مامور پلیس که به گفته آنها از داعش حمایت می‌کرد، حمله کردند.

بیانیه دفتر نخست‌وزیر ترکیه در حالی روز پنج‌شنبه منتشر شد که منابع آمریکایی گزارش کردند که آنکارا اجازه استفاده پایگاه‌های نظامی خود علیه داعش را به آمریکا داده است.

ارتش ترکیه که نزدیک به دو هفته است تحرکات بی‌سابقه‌ای را در مرز با سوریه آغاز کرده، سرانجام حملات خود را به داخل مرزهای این کشور آغاز کرد و جنگنده‌های ترکیه پنج‌شنبه شب مواضع داعش را بمباران کردند. این حملات پاسخ آنکارا به کشته شدن یک نظامی این کشور در مرز با سوریه است که گفته می‌شود توسط اعضای داعش از پای درآمده است.

حملات جنگنده‌های ترکیه که با ورود محدود تانک‌ها و زره‌پوش‌های این کشور به داخل مرزهای سوریه همراه بود، ده‌ها کشته در صفوف داعش برجای گذاشته که در نزدیکی مرز با ترکیه مستقر هستند. بنا بر اعلام آنکارا حملات جنگنده‌های این کشور از داخل مرزهای ترکیه صورت گرفته و هواپیماهای ارتش وارد حریم هوایی سوریه نشده‌اند.

انتهای پیام

کد N897627