برای گذر اندن تعطیلات؛

پادشاه عربستان به همراه ۱۰۰۰ نفر به فرانسه می رود

سیاسی

ملک سلمان پادشاه عربستان اواخر هفته به همراه هیئتی متشکل از دست کم هزار نفر به سواحل «کوت دازور» فرانسه می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، پیش بینی می شود هواپیمای اختصاصی ملک سلمان صبح شنبه در فرودگاه بین المللی «نیس» فرود آید. یک منبع نزدیک به دربار پادشاهی عربستان گفت: ملک سلمان برای گذاراندن تعطیلات تابستانی و استراحت به خلیج «ژوان» در فالوریس خواهد رفت.

هر چند ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ بر مسند قدرت بود، هیچ تعطیلات تابستانی را در کوت دازور سپری نکرد ولی ملک سلمان با پیروی از ملک فهد به دنبال زنده کردن این سنت است. ملک فهد بعد از خرید ویلا در سال ۱۹۷۹ تا مرگش در سال ۲۰۰۵، تعطیلات تابستانی خود را به صورت منظم در خلیج ژوان سپری می کرد.

ملک سلمان برای گذراندن سه هفته تعطیلات تابستانی با هزار نفر هیئت همراه به کوت دازور می رود، سفارت عربستان نیز در استقبال از هئیت پادشاهی ۴۰۰ اتاق را در هتل های لوکس «لاکروازیت وی کن» و ۴۰ اتاق دیگر را در «کاپ دانتیب» رزرو کرده است. بر این اساس نزدیکان ملک سلمان نیز در ویلای در خلیج ژوان اقامت خواهند داشت.

مقامات امنیتی فرانسه برای تأمین امنیت ملک سلمان سواحل نزدیک به ویلای شخصی او را به روی عموم بسته اند و مسئولان گارد ساحلی نیز کشتیرانی در شعاع ۳۰۰ متری مقابل ویلای پادشاه عربستان را ممنوع اعلام کرده اند. همچنین شمار زیادی نیروهای پلیس برای کنترل و تامین امنیت منطقه در نزدیکی ویلای ملک سلمان مستقر خواهند بود.