نخست‌وزیر نروژ: برای مبارزه با تروریسم تمام نیروها را بسیج می‌کنیم

نخست‌وزیر نروژ همزمان با چهارمین سالگرد حمله تروریستی در این کشور اعلام کرد، تمامی نیروها باید برای مبارزه با افراط‌گرایی بسیج شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ارنا سولبرگ، نخست‌وزیر نروژ در مراسم چهارمین سالگرد حمله تروریستی 22 ژوئیه 2011 که منجر به مرگ 77 تن شد در این باره گفت: ما متوجه شدیم که جوانان در نروژ به افراط‌گرایی گرایش دارند و برخی از آن‌ها حتی انتخاب کرده‌اند تا به عنوان نیروی افراط‌گرایان کشور را ترک کنند.

سولبرگ ادامه داد: اگر می‌خواهیم با افراط گرایی مبارزه و از گسترش تعصب جلوگیری کنیم باید تمامی نیروهایمان را بسیج کنیم. ما نفرت و افراطی‌گری را به چالش خواهیم کشید.

نروژ روز گذشته (چهارشنبه) مرکز 22 ژوئیه را افتتاح کرد؛ مرکزی که در طبقه همکف ساختمان تخریب شده در حمله 22 ژوئیه شامل نمایشگاهی از تصاویر و فیلم‌های مرتبط با آن می‌شود. این نمایشگاه موقت قرار است تا پنج سال آینده فعالیت داشته باشد.

سولبرگ درباره هدف گشایش چنین نمایشگاهی گفت: این مرکز قرار است با افزایش آگاهی از گسترش نفرت، خشونت و تروریسم جلوگیری کند و این هدف بسیار مهمی است.

وی سپس با اشاره به اوج‌گیری حملات تروریستی علیه اروپا طی یک سال اخیر خاطرنشان کرد: همان طور که در کپنهاگ و پاریس شاهد بودید طی سال گذشته تروریسم دوباره اروپا را هدف خود قرار داد.

در 22 ژوئیه 2011 انفجار یک خودرو در مقابل یک ساختمان دولتی در اسلو جان هشت تن را گرفت. همان روز در حمله دیگری بر اثر تیراندازی در جزیره‌ای در 40 کیلومتری اسلو 69 تن که اکثرا نوجوان بودند کشته شدند.

انتهای پیام

کد N897154