بررسی لایحه مقابله با تروریسم در پارلمان تونس آغاز شد

تونس

پارلمان تونس که از روز چهارشنبه کار بررسی و تصویب قانون مقابله با تروریسم را آغاز کرده، اکنون با انتقادات گسترده سازمان‌های غیردولتی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در چند ماه اخیر متن قانون "مقابله با تروریسم و پولشویی" چندین بار مورد بازنگری قرار گرفته است اما تاکنون به دلیل آنکه نمایندگان پارلمان تونس در مورد آن به اتفاق نظر نرسیده‌اند،‌ این طرح در جلسه عمومی پارلمان مطرح نشده است.

این بحث و گفتگوها در سایه دو انفجار تروریستی اخیر در تونس که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت و نیز افزایش خطرات تروریستی در این کشور در حال انجام است.

این لایحه که روز چهارشنبه برای نخستین بار در نشست روسای کنوانسیون‌های مجلس تونس مطرح شد، مورد تایید اعضا به ویژه النهضه و حزب ندای تونس (به رهبری قائد السبسی) قرار گرفت.

خالد شوکت، نماینده حزب ندای تونس نیز با اشاره به اینکه این قانون یکی از ابزارهای مقابله با داعش است، گفت: تصویب این قانون یک آزمایش تاریخی است که ما باید در آن موفق شویم.

در این میان الصحبی عتیق نماینده النهضه تونس محافظه کاری بیشتری نشان داد و از دوستان خود خواست تدابیر امنیتی در راستای سرکوبی اقدامات تروریستی را برای محافظت از روند انتقال دموکراسی در کشور تصویب نکنند.

انتظار می‌رود لایحه قانون جدید جایگزین قانونی شود که قرار بود در سال 2013 و در دوره ریاست زین العابدین بن علی، رئیس جمهور سابق تونس به اسم مقابله با تروریسم، مخالفان وی سرکوب شوند.

انتهای پیام

کد N897066