تلاش فزاینده اوباما برای کسب موافقت کنگره در تصویب برجام

سیاسی

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا تلاش هایش برای کسب موافقت کنگره آمریکا در حمایت و تصویب توافق هسته ای با ایران را شدت بخشیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، رئیس جمهور آمریکا به ۳ وزیر کابینه خود برای ارائه گزارش های طبقه بندی شده به کنگره ماموریت داد و با این اقدام تلاش خود را برای جلب نظر کنگره با هدف تصویب توافق هسته ای ۱۴ جولای با ایران موسوم به «برجام» شدت بخشید.

در مقابل نیز «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در دیدار با محافظه کارترین نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان از آنها خواسته است همه تلاش خود را برای جلوگیری از تصویب این توافق به کار گیرند.

«جان کری» وزیر امور خارجه، «ارنست مونیز» وزیر انرژی و «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا امروز در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا پیرامون جزئیات توافق هسته ای کشورهای ۱+۵ با ایران توضیحاتی خواهند داد.

پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، جلسه استماع امروز کمیته روابط خارجی سنا و مصاحبه های خبری گسترده اوباما و کری با محافل مطبوعاتی را شدت بخشیدن به تلاش های کاخ سفید برای کسب موافقت کنگره دانسته و آن را گواهی بر این امر محسوب می کند.