بیش از 50 کشته در حملات انتحاری بوکوحرام در کامرون و نیجریه

نیجریه

دو بمب‌گذاری انتحاری در مارو واقع در شمال کامرون جان دست کم 11 تن را گرفت در حالی که یکسری انفجار در دو ایستگاه اتوبوس در شهر گومبه واقع در شمال شرق نیجریه جان 42 تن را گرفته است.

دو بمب‌گذاری انتحاری در مارو واقع در شمال کامرون جان دست کم 11 تن را گرفت در حالی که یکسری انفجار در دو ایستگاه اتوبوس در شهر گومبه واقع در شمال شرق نیجریه جان 42 تن را گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این حملات انتحاری بوکوحرام که جان بیش از 50 تن را گرفته، پس از آن صورت گرفت که محمدو بوهاری، رییس جمهوری نیجریه به آمریکا درباره سیاست‌هایش هشدار داده و گفت: سیاست‌های آمریکا به مبارزه علیه بوکوحرام لطمه می‌زند.

این اقدامات خصمانه پس از آن صورت گرفت که بوکوحرام در ویدیویی که در توییتر منتشر شد، اعلام کرد که هرگز شکست نخواهد خورد و متعهد شد: ما از جایی که هرگز انتظارش را ندارید، قوی‌تر از قبل بازخواهیم گشت.

یک نیروی چند ملیتی آفریقایی متشکل از نیجریه، نیجر، جمهوری چاد، کامرون و بنین قرار است 30 ژوئیه سال جاری میلادی حملات خود را علیه شبه‌نظامیان بوکوحرام آغاز کند.

در حمله صورت گرفته در کامرون، دو دختر نوجوان زیر 15 سال خود را در بازار مرکزی مارو منفجر کردند.

یکی از منابع محلی گفت: این دو دختر در ساعت 15 عصر روز چهارشنبه خود را منفجر کرده و باعث یک تراژدی غمگین شدند. این در حالی است که دفتر پل بیا رییس جمهوری کامرون، ضمن محکوم کردن این حملات به عنوان حمله‌ای بزدلانه و پست اعلام کرد، 11 تن در این حملات کشته و 32 تن دیگر زخمی شدند.

پل بیا از تمامی مردم کامرون خواست تا هوشیار و گوش به زنگ باشند.

در شهر گومبه انفجارات حدود ساعت 19:30 عصر در ایستگاه اتوبوس دادین کواه و 20 دقیقه بعد در ترمینال دوکو صورت گرفت.

شاهدان گفتند: به دلیل قطعی برق در این منطقه تایید اینکه این حملات انتحاری بوده یا براساس بمب‌های دست‌ساز صورت گرفته است، ممکن نیست.

یکی از شاهدان گفت: تاکنون 12 جسد را از این صحنه انفجار پیدا کرده‌ایم. اجساد به شدت متلاشی شده و چندین تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

سخنگوی پلیس گومبه ضمن تایید این انفجار تعداد دقیق تلفات را اعلام نکرد، اما یکی از مغازه‌داران گفت: 2 انفجار صورت گرفت. من تاکنون 30 جسد را سرشماری کرده‌ام.

انتهای پیام

کد N896965