مشعل: حماس وارد جبهه‌گیری‌های منطقه‌ای نمی‌شود

حماس

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار داشت که جنبش حماس تنها در سرزمین فلسطین و برای آزادی آن مبارزه می‌کند و در هیچ جای دیگری وارد جنگ و نبرد نشده و نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس به مناسب عید سعید فطر در دوحه با انتقاد از جنجال رسانه‌ای علیه سفرش به عربستان، گفت: خداوند این توفیق را به بنده داد که در اواخر ماه مبارک رمضان برای انجام مناسک عمره و نماز عید فطر در مسجد الحرام مشرف شوم.

وی تاکید کرد: آرمان و مساله اول و اساسی ما، قضیه فلسطین و رهایی از اشغالگری و مبارزه با اشغالگران است.

مشعل بیان داشت: حماس وقتی در هر کشور عربی یا اسلامی را می‌زند نباید مورد سرزنش قرار گیرد، چون هدف ما از این کار این است تا به امت اسلام گوشزد کنیم که فلسطین امانتی بر گردن شماست و ما خط دفاع اول از شما مسلمانان و عرب‌ها هستیم. ما با شما و همراه شما بر صهیونیست‌ها و دشمنان پیروز می‌شویم.

رئیس دفتر سیاسی حماس با ابراز شگفتی از تحلیلات نادرست و شایعات مطرح شده درباره سفرش به عربستان، اظهار داشت: حماس وارد جبهه گیری‌های منطقه‌ای نخواهد شد و با طرف‌های متعددی ارتباط دارد، اما این رابطه علیه و ضد هیچ کسی نیست و تنها در راه و مسیر دفاع از قدس، فلسطین و مسجد الاقصی است.

انتهای پیام

کد N896950