جلیلی:

رویکرد کلی مجلس نسبت به توافق هسته‌ای مثبت است

انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,قطعنامه 2231

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی رویکرد کلی مجلس را نسبت به توافق هسته‌ای مثبت دانست و گفت که با گزارش ارائه شده از سوی ظریف و صالحی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس، ابهامات موجود تا حد زیادی رفع شده است.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی رویکرد کلی مجلس را نسبت به توافق هسته‌ای مثبت دانست و گفت که با گزارش ارائه شده از سوی ظریف و صالحی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس، ابهامات موجود تا حد زیادی رفع شده است.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهارکرد: بعد از توافق 23 تیرماه که به صورت کلی مسائلی مطرح شد در طول هفته گذشته نیز زوایای مختلف متن توافقنامه و قطعنامه شورای امنیت روشن شد و ابهاماتی که وجود داشت نیز با گزارش ارائه شده از سوی آقای ظریف و صالحی در جلسه علنی مجلس رفع شد. اکنون با اطلاعات و جزئیات مطرح شده این شفافیت وجود دارد و ابهامات تا حد زیادی رفع شده است.

وی ادامه داد: سخنان آقای ظریف و صالحی نشان داد استراتژی‌های مدنظر تیم مذاکره‌کننده چه در قالب تثبیت حق هسته‌ای چه بهره‌گیری از فناوری‌های نو، برهم زدن سازمان تحریم‌ها، سخت کردن شرایط برای تحریم مجدد، سخت بودن امکان بازگشت به سازمان تحریم‌ها و رویکردهای حوزه اقتصادی برای حضور فعالان ما در عرصه‌های بین‌المللی به خوبی پیش رفته و بنابراین تا حدود زیادی انتظارات از تیم مذاکره کننده برآورده شده است.

وی تصویب قطعنامه توافق هسته‌ای در شورای امنیت سازمان ملل را آغازی بر فرآیند عملیاتی شدن این توافق دانست.

جلیلی افزود: پس از تاکیداتی خصوصاً در ایام پایانی توافق بر انسجام و پیشگیری از احساسی شدن فضا جهت مدیریت کردن اقداماتی که باید به صورت منسجم صورت گیرد تا حداکثر منافع حاصل شود، خوشبختانه تلاش بخش‌های مختلف قوا، مقامات و جریانات سیاسی نیز در جهت حمایت برای بهره‌گیری حداکثری از این منافع بود. هرچند طی چند روز گذشته صداهای مخالفی هم شنیده شد، ولی روند نشان می‌دهد رویکرد بده بستانی که پای میز مذاکره بوده با رعایت حقوقی که جمهوری اسلامی ایران مدنظر دارد اثر مثبتی در فضای کشور و عرصه بین‌المللی داشته است.

وی اظهار کرد: همکاری و هماهنگی بین بخش‌های مختلف در ادامه تأثیرگذار خواهد بود و اکنون که با تصویب قطعنامه شورای امنیت مراحل اجرایی توافق آغاز شده می‌توانیم بدون درگیر شدن در داخل و اتلاف هزینه و زمان نگاه‌مان را به موضوع اصلی که توافقنامه است متمرکز کنیم.

انتهای پیام

کد N896905