در دیدار با هماهنگ‌کننده سازمان ملل؛

رییس کمیته عالی انقلابی یمن: سازمان ملل در برقراری آتش‌بس شکست خورده است

یمن

رییس کمیته عالی انقلابی یمن با هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل در صنعا دیدار و درباره شرایط انسانی در این کشور و نیز نقش سازمان ملل در مقابل مردم یمن گفت‌وگو کرد.

رییس کمیته عالی انقلابی یمن با هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل در صنعا دیدار و درباره شرایط انسانی در این کشور و نیز نقش سازمان ملل در مقابل مردم یمن گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری سبأنت، محمدعلی الحوثی رییس کمیته عالی انقلابی یمن در دیدار با یوهانس فاندر کلاو، هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن به بررسی وضعیت فاجعه‌بار انسانی که به دلیل حملات رژیم آل سعود و محاصره مردم این کشور به وجود آمده، پرداخت.

در این دیدار، نائف القانص معاون رییس کمیته عالی انقلابی یمن و صادق ابو شوارب، عضو این کمیته نیز حضور داشتند.

الحوثی در این دیدار با اشاره به اینکه آل سعود در حملات خود همه چیز حتی مدارس و مراکز آموزشی را هدف قرار می‌دهد، تاکید کرد: این آمریکاست که هدف قرار دادن مدارس را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: کشورهای متجاوز به یمن، تمامی منشورهای سازمان ملل و منشورهای بین‌المللی از جمله حقوق کودکان را زیرپا گذاشته‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت: سازمان ملل نیز در برقراری آتش‌بس شکست خورده و فعالیت‌های آن تنها در سطح درخواست و دعوت به صلح متوقف شده است.

رییس کمیته عالی انقلابی یمن ابراز تعجب کرد که سازمان ملل این کشور را در درجه سه، بالاترین درجه خطر قرار داده اما هیچ اقدامی برای توقف جنگ و یا لغو محاصره این کشور انجام نمی‌دهد و حتی هیچ موضع‌گیری صریحی در خصوص این جنگ ندارد.

فاندر کلاو نیز در این دیدار ضمن قدردانی از الحوثی برای در اختیار گذاشتن این فرصت گفت‌وگو، دلیل این دیدار را کسب مجوز برای سفر هیات سازمان ملل و برخی سازمان‌ها به عدن از راه جیبوتی اعلام کرد.

هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات انسانی که قرار است این سازمان در یمن انجام دهد اعلام کرد که در حال حاضر تلاش‌های خود را برای لغو محاصره مردم یمن متمرکز کرده است و به عنوان یک هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل، عربستان را به دلیل اقداماتش دوست خوبی نمی‌داند.

وی اظهار داشت: به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل برای بررسی اوضاع انسانی یمن به عدن خواهم رفت.

انتهای پیام

کد N896816