ولایتی: بزرگتر از عربستان هم جرئت حرمت‌شکنی ملت ایران را ندارد

تسنیم نوشت:

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به ادعای اخیر برخی مقامات عربستانی درباره حمله به ایران گفت: امیدواریم که این کلمه نامربوط درست نباشد، بزرگتر از این کشورها نیز جرئت حرمت‌شکنی علیه ملت ایران را ندارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس با وی در جمع خبرنگاران با اشاره به ادعاهای اخیر برخی مقامات عربستانی برای حمله به ایران اظهار داشت: بنده این موضوع را ازطریق مطبوعات خواندم و امیدوارم این کلمه نامربوط درست نباشد؛ به‌فرض صحت، بزرگتر از این کشورها هم جرئت حرمت‌شکنی ملت بزرگ ایران را ندارند.

وی تأکید کرد: ایران بدون تردید قدرت اول منطقه محسوب می‌شود و اگر کسی از این کشورها و یا بزرگتر از آنها این‌گونه دستور دهد این‌گونه حرف‌ها لاف در غربت است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص در ادامه با اشاره به بند 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل گفت: آنچه اتفاق افتاده این است که در چارچوب فصل هفتم قطعنامه‌های شش‌گانه تصویب شده و در چارچوب همان فصل هفتم قطعنامه‌ای منتشر شده که آن قطعنامه‌ها را لغو می‌کند.

ولایتی در ادامه در خصوص مرجع نهایی رد یا تسلیم برای پذیرش جمع‌بندی مذاکرات نیز گفت: بنده از اینکه چه کسانی و یا چه نهادی دخالت می‌کند اطلاع دقیق و نهایی ندارم. اما این‌طور که به نظر می‌رسد شورای امنیت ملی از سوی نظام برای تصمیم‌گیری در نظر گرفته شده که مباحثی را که در جمع‌بندی آمده و بسیار مهم و استراتژیک است مورد بررسی و گفت‌وگو قرار دهد.

ولایتی ادامه داد: شورای امنیت ملی با توجه به اعضای آن، عالی‌ترین مرجع برای تصمیم‌گیری در رابطه با مسائل امنیت استراتژیک کشور است و در نهایت مصوباتش باید به تأیید و امضای مقام معظم رهبری برسد.

وی با اشاره به دیدار خود با قائم مقام وزیر خارجه سوئیس گفت: در دیداری که داشتیم در مورد دوجانبه ایران و سوئیس بحث و تبادل نظر کردیم، همچنین همکاری دو کشور را در رابطه با مسائل منطقه‌ای مشخصاً در رابطه با آنچه در سوریه و عراق می‌گذرد بحث و تبادل نظر کردیم.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص تحرکات تروریستی که در منطقه علیه کشورهای مؤثر و ایران رخ می‌دهد و برای خاتمه دادن به وضعیت کنونی و مقابله با تروریست گفت‌وگو داشتیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص تصریح کرد: رابطه ایران و سوئیس یک رابطه دیرپا و طولانی است و هیچ‌گاه این رابطه قطع نشده و از زمان انقلاب تاکنون همکاری‌های خوبی با سوئیس داشتیم.

وی ادامه داد: دولت سوئیس مصمم است که روابط خود با ایران را افزایش دهد.

4949

کد N896495