موافقت رژیم صهیونیستی با ساخت 886 واحد مسکونی جدید در کرانه‌ باختری

سیاسی

مقامات رژیم صهیونیستی تنها یک روز بعد از سفر وزیر دفاع آمریکا به سرزمین‌های اشغالی با ساخت 886 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عبری‌زبان هاآرتص، اداره راه و ساختمان رژیم صهیونیستی فردا دستور ساخت این تعداد واحد مسکونی جدید را در کرانه باختری و قدس اشغالی صادر خواهد کرد.

این روزنامه نوشت: در طول یک‌ سال گذشته این اولین تصمیم تل‌آویو برای ساخت شهرک جدید است.

روزنامه هاآرتص نوشت: از این تعداد واحد مسکونی، 296 واحد مسکونی در شهرک بیت ایل در شهر رام‌الله، 112 واحد در شهرک معالیه ادومیم در قدس شرقی، 381 واحد در شهرک غفعات زئیو واقع در شمال قدس و 27 واحد دیگر در شهرک بیت ارییه، واقع در نزدیکی رام‌الله ساخته خواهد شد.

قرار است مجوز 24 واحد مسکونی در شهرک بسگوت در نزدیکی رام‌الله و نیز 179 واحد دیگر نیز در شهرک عوفاریم در نزدیکی رام‌الله صادر شود.

این تصمیم اداره راه و ساختمان رژیم صهیونیستی تنها چند ساعت پس از پایان سفر اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا به سرزمین‌های اشغالی صورت گرفت. کارتر مخالفت واشنگتن با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی را ابلاغ کرد.

هاآرتص نوشت: تصمیم برای ساخت شهرک‌های جدید در راستای جلب رضایت شهرک‌نشین‌هایی صورت گرفته که خواهان افزایش شهرک‌سازی‌ها هستند.

نفتالی بنت، وزیر آموزش و رهبر حزب راستگرای «خانه یهود» رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی مطبوعاتی ضمن درخواست برای تسریع روند ساخت شهرک‌ها، هرگونه بلوکه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را تکذیب کرد.

در همین راستا، جنبش چپ‌گرای «صلح اکنون» رژیم صهیونیستی در چندین گزارش که به تازگی منتشر شده اعلام کرد: ساخت‌وسازها تقریبا در بیشتر شهرک‌ها ادامه دارد.

طبق گفته مقامات فلسطینی، شهرک‌ها و طرح‌های تاسیسات زیربنایی مربوطه، نزدیک به 40 درصد کل کرانه باختری را شامل می‌شود و این در حالی است که تعداد شهرک‌نشین‌های یهود (در کرانه باختری و قدس اشغالی) نزدیک به نیم میلیون تن است.

انتهای پیام

کد N896468