نیروهای دولتی سودان جنوبی با تانک از روی غیرنظامیان عبور می‌کنند

یک گروه حقوق بشری امروز (چهارشنبه) گزارش داد: نیروهای دولتی سودان جنوبی با تانک از روی غیرنظامیانی که در حال فرار هستند عبور کرده و برای آنکه مطمئن شوند کسی زنده نمانده به عقب باز می‌گردند و بار دیگر از روی افراد عبور می‌کنند. هم‌چنین دست به تجاوزهای گروهی زده و مردم را زنده زنده می‌سوزانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گزارش شوکه‌کننده دیده‌بان حقوق بشر مربوط به اقدامات استبدادی صورت گرفته توسط نیروهای دولتی سودان جنوبی در جنگ 19 ماهه اخیر در این کشور است و براساس آن اسنادی مربوط به حملات عمدی نیروهای دولتی این کشور علیه غیرنظامیان به دست آمده است.

یکی از غیرنظامیان به دیده‌بان حقوق بشر گفت: نیروهای دولتی با تانک از روی مردم عبور می‌کنند و برای آنکه مطمئن شوند غیرنظامیان کشته شده‌اند یک بار دیگر به عقب برمی‌گردند.

این حملات توسط نیروهای دولتی و یک گروه شبه نظامی متحد آنها از قبیله بولنوئر صورت گرفته است. این گزارش با عنوان "آنها تمام مردم را از بین بردند" براساس مصاحبه با 174 قربانی و شاهد از ایالت شمالی سودان جنوبی تنظیم و تهیه شده است.

غیرنظامیان که از دست نیروهای دولتی سودان جنوبی به ستوه آمده به دنبال فرار کردن از محل درگیری‌ هستند اما نیروهای دولتی آنها را به قتل می‌رسانند.

براساس گزارش دیده بان حقوق بشر نیروهای دولتی سودان جنوبی غیرنظامیان شامل زنان و مردان، کودکان و سالخوردگان را به دار می‌آویزند، برخی از آنها را به ضرب گلوله می‌کشند و دیگران را زنده زنده می‌سوزانند.

جنگ داخلی سودان جنوبی از دسامبر 2013 و زمانی آغاز شد که سالوا کر، رئیس جمهوری این کشور ریک مچار، معاون سابق خودش را به توطئه چینی برای کودتا متهم کرد.

همچنین در گزارش دیده‌بان حقوق بشر 63 مورد تجاوز علیه زنان و کودکان گزارش شده است.

انتهای پیام

کد N896452