کمک 720 میلیونی خیرین چهارمحالی در گلریزان آزادی

سیاسی

نیکوکاران چهارمحالی با کمک 720 میلیون ریالی خود در جشن گلریزان شهرکرد، زمینه آزادی 4 زندانی غیرعمد محکوم به پرداخت دیه را فراهم کردند.

نیکوکاران چهارمحالی با کمک 720 میلیون ریالی خود در جشن گلریزان شهرکرد، زمینه آزادی 4 زندانی غیرعمد محکوم به پرداخت دیه را فراهم کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در این مراسم که معاون قضایی و اجرای احکام دادگستری، مدیرکل زندان‌های استان و جمع کثیری از مدیران دولتی و خیرین خداجو حضور داشتند، معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آزادی زندان جرایم غیرعمد در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌طور قابل توجهی محسوس بوده و این اقدام اصلاحی در استحکام بنیان بسیاری از خانواده‌های غیر این زندانیان نیز به طور عینی مشهود است.

جهانبخش مرادی، جشن های گلریزان را بهترین فرصت برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اعلام کرد و افزود: خروج زود هنگام زندانیان جرایم غیرعمد می‌تواند از آلوده شدن این مددجویان به دیگر جرائم کاسته و از وقوع بسیاری از معضلات اجتماعی پیشگیری کند.

در ادامه مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری نیز در سخنانی اظهار کرد: از ابتدای فعالیت ستاد دیه در این استان از سال ۷۷ تاکنون یک‌هزار و ۸۶۸ زندانی واجد شرایط از بند حبس رهایی یافته‌اند که ۲۱ نفر از این افراد در سه ماهه نخست سال جاری آزاد شده‌اند.

سیدعبدالرحمن توفیقیان افزود: اکنون ۲۲۷ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که ۱۶ نفر این افراد با میزان دیه ۲۸ میلیارد ریالی ناشی از حوادث رانندگی، ۸۴ نفر با بدهی ۳۴ میلیارد ریالی خود در قبلا تعهدات مهریه و نفقه و ۱۲۷ نفر نیز با بدهی ۸۵ میلیارد ریال ناشی از صدور چک بلامحل و سفته راهی زندان شده‌اند.

در جشن گلریزان امسال شهرکرد بیش از هفتصد و بیست میلیون ریال از طرف مردم خیر جمع‌آوری شد که از این میزان ستاد دیه کشور با پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال و استاندار نیز با کمک ۱۰۰ میلیون ریال خود بیشترین مبالغ اهدایی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

کد N896434