به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت انجام می‌شود

آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم

قرآن کريم

ثبت‌نام طرح ملی تدبر در قرآن و سیره با محوریت جزء 30 قرآن کریم به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و با همکاری موسسه تدبر در قرآن و سیره آغاز شد.

ثبت‌نام طرح ملی تدبر در قرآن و سیره با محوریت جزء 30 قرآن کریم به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و با همکاری موسسه تدبر در قرآن و سیره آغاز شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تدبر در آیات قرآن کریم توسط آحاد و توده مردم و اینکه هر فردی باید قرآن را درک و در آیات آن تدبر کند و با توجه به تأکیدات مداوم و مستمری که ایشان بر تدبر در قرآن دارند، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با همکاری موسسه تدبر در قرآن و سیره و برخی دیگر از نهادهای قرآنی ازجمله شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آستان قدس رضوی، مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و ... اقدام به برگزاری دوره غیرحضوری تدبر در قرآن در قالب «طرح ملی تقرب» کرده است.

همچنین با توجه به برگزاری طرح ملی اولوا الالباب، به‌عنوان طرحی ویژه برای آموزش حضوری «تربیت مربی تدبر در قرآن» و با توجه به اینکه برخی از علاقه‌مندان شرایط حضور در دوره‌های تربیت مربی را ندارند، طرح ملی آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم با محوریت جزء 30 قرآن کریم، به‌صورت مجازی طراحی و برنامه‌ریزی‌ شده است.

آشنایی با تدبر در آیات 37 سوره از سوره‌های قرآن کریم، آشنایی با مبادی و مبانی تدبر در قرآن، انس روزافزون با قرآن کریم، افزایش بهره‌وری و فهم آیات قرآن کریم برای عموم مردم و ... را می‌توان از اهداف این طرح برشمرد.

دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، حداقل 16 سال سن و همچنین توانایی صحیح خوانی قرآن کریم ازجمله شرایط عمومی شرکت‌کنندگان در این دوره است.

بر اساس این گزارش، تمامی مراحل آموزش و آزمون طرح ملی تقرب با محوریت تدبر در جزء 30 قرآن کریم، به‌صورت مجازی و ثبت‌نام دوره از دو طریق ارسال عدد 14 به سامانه پیام کوتاه موسسه تدبر در قرآن و سیره به شماره (30005915) و یا تکمیل فرم ثبت‌نام در پورتال مدیریت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت به نشانی: www.etghan.ir صورت می‌گیرد.

علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام در این طرح از راه‌های یادشده، بسته آموزشی طرح را شامل درس‌نامه تدبر در قرآن جزء 30 و 4 حلقه لوح فشرده تدبر ترتیبی جزء 30 اثر حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین الهی‌زاده را از طریق پست دریافت خواهند کرد.

این دوره به‌صورت کاملاً رایگان برگزار خواهد شد و تنها هزینه ارسال پستی بسته‌های آموزشی از متقاضیان دریافت می‌شود.

همچنین در پایان دوره از داوطلبان آزمون تستی غیرحضوری و بر مبنای محتوای بسته‌های آموزشی اخذ خواهد شد، این آزمون از طریق آدرس ایمیل ثبت‌شده در فرم ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

حداقل نمره قبولی این آزمون 12 است و در صورت عدم احراز امتیاز قبولی، متقاضیان تا یک نوبت مجاز به تکرار آزمون خواهند بود، رتبه‌بندی گواهی‌نامه فراگیران نیز، بر اساس امتیاز اخذشده صورت می‌گیرد.

در پایان دوره 45 روزه این طرح گواهینامه دوره آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم و مورد تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و موسسه تدبر در قرآن و سیره صادر می‌شود.

متقاضیان این دوره، امکان شرکت در دوره‌های تکمیلی و تخصصی را خواهند داشت.

ثبت‌نام این دوره از روز سه‌شنبه 30 تیرماه آغاز شده و تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت، همچنین دوره آموزشی نیز از اول مردادماه آغاز خواهد شد و هر فرد از زمان ثبت‌نام به مدت 45 روز فرصت دارد خود را برای آزمون پایانی آماده سازد، به‌عبارت‌دیگر، محدودیتی برای اخذ آزمون هماهنگ در روز و موعد مقرر وجود ندارد و متقاضیان از زمان آغاز فرآیند ثبت‌نام به مدت 45 روز این دوره غیرحضوری را خواهند گذراند.

متقاضیان می‌توانند جهت رفع ابهامات و سؤالات خود از طریق سایت موسسه (قسمت ارسال پرسش) یا سامانه پیامکی (30005915) یا تماس با شماره (05138536771-05138542218) اقدام نمایند.

همچنین متقاضیان مشهدی می‌توانند جهت دریافت بسته آموزشی به‌صورت حضوری به آدرس: مشهد، خیابان امام خمینی، میدان ده دی، خیابان رازی، نبش رازی 8، موسسه موقوفه تدبر در قرآن و سیره مراجعه نمایند.

این دسته از علاقه‌مندان همچنین می‌توانند در آزمون حضوری این طرح نیز شرکت کنند.

طرح ملی غیرحضوری تدبر در قران کریم، در سال 94 با محوریت جزء 30 قرآن کریم طراحی و برنامه‌ریزی‌ شده است و در سال‌های آینده با حمایت و پشتیبانی دیگر سازمان‌ها و نهادهای متولی امور قرآنی این طرح با محوریت جزء 29، 28 و... نیز برگزار خواهد شد.

یکی از طرح‌های آموزشی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در سال جاری، طرح ملی اولوا الالباب با محوریت تربیت مربی تدبر در قرآن کریم است که تمام مراحل آن به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

این طرح الگویی برای آموزش‌های غیرحضوری در این سطح و آغازی بر نهضت ملی تدبر در قرآن و مأنوس شدن توده مردم با مسائل مربوط به تدبر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N896381