تمدید مهلت ثبت‌نام در مسابقات «تسنیم، نورالهدی و تلاوت»

قرآن کريم,سازمان دارالقران

نام‌نویسی در مسابقات قرآنی «تسنیم، تلاوت و نورالهدی» که تا امروز 31 تیرماه مهلت داشت تا پنج‌شنبه 15 مردادماه سال جاری تمدید شد.

نام‌نویسی در مسابقات قرآنی «تسنیم، تلاوت و نورالهدی» که تا امروز 31 تیرماه مهلت داشت تا پنج‌شنبه 15 مردادماه سال جاری تمدید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نام نویسی در هشتمین دوره مسابقات «نورالهدی» (مسابقات تفسیر قرآن کریم)، سومین دوره مسابقات «تلاوت» و چهارمین دوره مسابقات قرآنی «تسنیم» که از تاریخ 25 خرداد ماه سال جاری آغاز شد و تا 31 تیرماه 1394 مهلت داشت برای 15 روز دیگر تمدید شد.

بنا بر این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان دارالقرآن الکریم در این مسابقات ثبت نام و یا نسبت به ویرایش اطلاعات و تغییر رشته اقدام کنند.

مسابقات قرآنی تسنیم

مسابقه قرآنی تسنیم به منظور فراگیری قرآن کریم و آشنایی با مفاهیم نورانی آن و همچنین توسعه و نشر قرآن در دستگاه‌های فرهنگی کشور و انس و الفت بیشتر کارکنان و خانواده‌هایشان در 3 دوره تا سال 1393 توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد و از همان سال شورایی تحت عنوان «شورای سیاست‌گذاری توسعه فعالیت‌های قرآنی در دستگاه‌های فرهنگی کشور» با مسئولیت این سازمان و عضویت 9 دستگاه تشکیل شد تا این شورا در زمینه برنامه‌های قرآنی دستگاه‌های فرهنگی و ارتقاء سطح کمی و کیفیِ این برنامه‌ها، تصمیم‌گیری و طرح‌های قرآنی مشترکی را برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ کند.

این مسابقه در سه مرحله شامل مرحله استانی هر دستگاه (مرحله اول) درشهریور ماه 1394، مرحله کشوری هر دستگاه (مرحله دوم) در آذرماه 1394 و مرحله نهایی بین دستگاهی (مرحله سوم) در بهمن ماه 1394 برگزار خواهد شد.

این مسابقه در سه رشته «حفظ»، «قرائت» و «مفاهیم» قرآن کریم ویژه سنین مختلف در نظر گرفته شده است.

مسابقات قرآنی تلاوت

سومین دوره مسابقات قرآنی تلاوت در رشته‌های حفظ 15 جزء پیوسته، حفظ کل و‌ قرائت قرآن کریم ویژه خواهران و برادران با هدف ترغیب قاریان قرآن کریم به حفظ آیات قرآن و فهم معانی آن و ارائه تلاوت‌های زیبا با محوریت القای معانی آیات به شنونده، ترغیب حافظان قرآن کریم به فهم معانی آیات قرآن، ایجاد شور قرآنی و زمینه لازم برای حضور قاریان و حافظان به‌ویژه قاریان و حافظان نوجوان و جوان در رقابتی سالم و ارزشمند و زمینه سازی جهت شناسایی، رشد و هدایت استعدادهای قرآنی برگزار خواهد شد.

این مسابقه در دو مرحله (استانی و کشوری) برگزار می‌شود که مرحله استانی آن در تاریخ 5 و 6 شهریور ماه 1394 در مراکز استان‌ها و مرحله کشوری آن در تاریخ 26 و 27 آذر ماه 1394 برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام از متسابقان از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی تلاوت صورت می‌گیرد و علاوه بر آن ادارات تبلیغات اسلامی سراسر کشور نیز می‌توانند نسبت به ثبت‌نام متقاضیانی که امکان ثبت نام اینترنتی ندارند، اقدام کنند.

مسابقه نورالهدی

سازمان دارالقرآن الکریم بر اساس وظایف و ماموریت‌های اساسی خود و به منظور ایجاد فضای قرآنی در جامعه و گسترش معارف و مفاهیم نورانی قرآن کریم، از سال 1387 اقدام به برگزاری مسابقات سراسری تفسیر قرآن کریم با عنوان «نورالهدی» کرد که هفت مرحله از این مسابقات طی سال‌های 1387 لغایت 1393 برگزار شد و در سال 1394 نیز هشتمین دوره مسابقات تفسیر قرآن کریم با عنوان «نورالهدی8» بر اساس مفاهیم و تفسیر اجزای بیست و چهارم، بیست و پنجم و بیست و ششم قرآن کریم بر اساس کتاب شریف تفسیر«نمونه» علامه طباطبایی (ره)برگزار ‌خواهد شد.

این مسابقه امسال در تاریخ 22 آبان ماه 1394 در سراسر مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ هر استان در در دو رشته « تفسیر یک جزء » شامل تفسیر جزء بیست و چهارم قرآن کریم و «تفسیر سه جزء» شامل تفسیر اجزای بیست و چهارم، بیست و پنجم و بیست و ششم قرآن کریم برگزار خواهد شد.

همچنین این مسابقه به صورت حضوری و در قالب آزمون چهارگزینه‌ای در حوزه‌های انتخابی سراسر کشور برگزار می‌شود و تعداد سؤالات در رشته «تفسیر یک جزء»، 40 مورد و در رشته «تفسیر سه جزء»، 100 مورد است.

به تمامی شرکت کنندگان مسابقه که حداقل 70 درصد نمره آزمون را کسب کنند، مدرک آشنایی با تفسیر اجزای مورد مسابقه اعطاء خواهد شد.

انتهای پیام

کد N896137