بازگشت بیش از 11 هزار هکتار اراضی موقوفه خراسان جنوبی

وقف,سازمان اوقاف,اوقاف

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی از بازگشت بیش از 11 هزار هکتار اراضی موقوفه به وقفیت طی 4 سال اخیر خبر داد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی از بازگشت بیش از 11 هزار هکتار اراضی موقوفه به وقفیت طی 4 سال اخیر خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام گرایلی با اشاره به این‌که «در ابتدای حضور در اداره کل، دغدغه بازگشت اراضی موقوفه به وقفیات را داشتیم» گفت: بخشی از اراضی وقفی در اختیار ادارات و دستگاه‌های دولتی بود و لذا با تفاهم و یا از طریق مراجع قضایی، پیگیر بازگشت این اراضی وقفی شدیم و بخش بزرگی از اراضی به موقوفات بازگشت و مردم نیز در ادامه خودشان برای بازگرداندن اراضی وقفی در اختیارشان پیش قدم شدند.

وی افزود: در این راستا در طول چهار سال گذشته، 11 هزار هکتار اراضی موقوفه به وقفیات استان بازگشته است که علاوه بر این 700 تا 800 موقوفه را نیز خود مردم به وقفیات بازگرداندند.

گرایلی با بیان این‌که «طی 4 سال اخیر بیش از 2 هزار سند موقوفات را در استان اخذ کردیم» افزود: این در حالی بود که طی سه سال قبل از آن در مجموع 360 سند موقوفات اخذ شده بود.

وی افزود: کار اخذ سند موقوفات را برون سپاری کرده و از دانشجویان و جوانان جویای کار واجد شرایط برای این کار دعوت کردیم و به این ترتیب 30 نفر به کار گرفته شدند.

انتهای پیام

کد N896099