یک نظریه‌ مشورتی از اداره حقوقی قوه قضائیه

قوه قضاييه

اداره‌کل حقوقی و تدوین قوانین قوه قضائیه به سئوالی درباره ابلاغ موضوع ماده ۹ قانون حمایت خانواده مصوب 91 پاسخ داد.

اداره‌کل حقوقی و تدوین قوانین قوه قضائیه به سئوالی درباره ابلاغ موضوع ماده ۹ قانون حمایت خانواده مصوب 91 پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این پرسش و پاسخ اداره حقوقی قوه قضاییه به آن به شرح زیر است:

سوال

چنانچه خواهان در حین تنظیم و تقدیم دادخواست شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید کند، آیا به موجب ماده ۹ قانون حمایت خانواده ۱۳۹۱، این شماره تلفن را برای ابلاغ می‌توان مورد استفاده قرار داد یا می‌بایست تصریح کند که شماره تلفن برای امر به ابلاغ اعلام شده است؟

پاسخ

در فرض استعلام، چنانچه خواهان در دادخواست تقدیمی شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید نماید، قطع نظر از این که ماده ۹ قانون حمایت خانواده مصوب ۱/ ۱۲/ ۱۳۹۱ حصری نیست، دادگاه در صورتی شماره‌های تماس مقید در دادخواست را می‌تواند برای امر ابلاغ مورد استفاده قرار دهد که خواهان تصریح نماید شماره تلفن همراه یا ثابت مصرح در دادخواست را برای امر ابلاغ، اعلام نموده است. شایان ذکر است، با توجه به صراحت قسمت اخیر ماده قانونی صدرالاشاره، احراز صحت ابلاغ با دادگاه است.

انتهای پیام

کد N896089

وبگردی