احمدی در تذکری مطرح کرد

هیچ تصمیم خارجی نمی‌تواند نظام را به عقب نشینی از تجهیزات تسلیحاتی وادار کند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که توان دفاعی جمهوری اسلامی هیچ ارتباطی با قطعنامه ندارد و هیچ تصمیم خارجی نمی‌تواند نظام اسلامی را به عقب نشینی از تجهیزات تسلیحاتی وادار کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا‌، حجت الاسلام وحید احمدی در تذکری شفاهی در صحن علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با اشاره به فرموده‌ای از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه مبادا با دشمن قراردادی امضا کنید که قابل تفسیر باشد‌ و راه بهانه‌گیری و فریب در آن باز باشد‌، گفت: دستاورد هسته‌ای موضوع ملی است و همانطور که رهبری تاکید کردند باید با حفظ وحدت و متانت در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

وی افزود: ضمن تاکید بر حفظ قابلیت‌های دفاعی و حریم امنیتی کشور،‌ توان دفاعی جمهوری اسلامی هیچ ارتباطی با قطعنامه ندارد و هیچ تصمیم خارجی نمی‌تواند نظام اسلامی را به عقب نشینی از تجهیزات تسلیحاتی وادار کند.

احمدی همچنین ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی رسالت تاریخی و قانونی‌اش را به نحو احسن براساس منافع ملی کشور ایفا کند.

نماینده مردم کنگاور در تذکری دیگر مشکل آب کشاورزی و آب شرب در حوزه انتخابی‌اش را مورد اشاره قرار داد و افزود که این مشکل کم آبی درمرز هشدار قرار گرفته است که امید است مسئولان مربوطه با اولویت قرار دادن وضعیت موجود رفع مشکل کنند.

وی ادامه داد: با توجه به آسیب جدی کشاورزان استان کرمانشاه به خصوص شهرستان کنگاور ‌، صحنه و هرسین به واسطه‌ خشکسالی‌های چند ساله و سرمازدگی اردیبهشت ماه سال جاری مساعدت و رفع مشکل از طرف مسئولان جهاد کشاورزی مورد انتظار است.

انتهای پیام

کد N896081