همزمان با پیشروی‌ حامیان انصارالله در مأرب؛

انصارالله: مداخله خارجی مانع حل بحران یمن است/آمریکا مزدورانش را علیه یمن تحریک کرده است

یمن

انصارالله یمن با بیان اینکه آمریکا، عربستان را به تخریب یمن تحریک کرد، گفت که حمله به عدن به علت موقعیت استراتژیک آن صورت گرفت.

انصارالله یمن با بیان اینکه آمریکا، عربستان را به تخریب یمن تحریک کرد، گفت که حمله به عدن به علت موقعیت استراتژیک آن صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری سبأ نت، صالح الصماد، رئیس شورای سیاسی انصارالله در گفت‌وگویی مطبوعاتی عنوان داشت: همه مردم یمن در کنار برادران ما در جنوب در مقابله با تجاوز خارجی و حامیان آن‌ها چون اعضای القاعده و داعش برای حفاظت از عدن ایستاده‌اند.

وی افزود: کشورهای متجاوز در حمله خود به مردم یمن پافشاری داشته و هر روز برای جهان آشکار می‌شود که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در راس جنگ قرار دارند و این امر از مواضع جامعه بین‌الملل که آمریکا بر آن سلطه دارد پیداست. آمریکایی‌ها می‌دانستند در صورتی که در راس این تجاوز باشند چه حجم فاجعه‌ای در اتنظار آن‌ها خواهد بود و به همین دلیل مزدوران خود را واداشتند تا در راس این تجاوز باشند و در راس آنها نظام عقب مانده عربستان است که آمریکا آن‌ را تحریک کرد تا طرح خود را برای تخریب یمن اجرا کند و آل سعود به خاطر موقعیت استراتژیک و ذخیره انسانی یمن دچار این توهم شدند که این امر خطری علیه آن‌ها شود و همه این نگرانی‌ها را آمریکا و اسرائیل برانگیخته‌اند.

وی افزود: زمانی که قدرت‌های با نفوذ و مزدوران فهمیدند که اگر عدن نقش راهبری خود را براساس جایگاه استراتژیک خود مجددا به دست آورد باعث خواهد شد که امارات اسکله دوبی را که ستون اقتصاد امارات در زمان نبود اسکله عدن ظرف دهه‌های گذشته است از دست بدهد بنابراین آنها می‌خواهند که عدن کانون درگیری‌ها شود حال این امر هر هزینه‌ای هم داشته باشد و این امر از طریق حمایت آن‌ها از القاعده و داعش برای تصرف عدن برملا می‌شود و آن‌ها می‌خواهند صدای تمام رهبران جنوب یمن را که هم و غم مردم جنوب کشور ما را دارند، از بین ببرند.

در همین حال، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله عنوان داشت: به دلیل لجاجت دولت مستعفی یمن که براساس خواسته عربستان عمل می‌کند راهکار سیاسی بحران به سمت عقب پیش رفته است آنچه که راهکار سیاسی در یمن را پیچیده‌ می‌کند اصرار گروه‌های یمنی موجود در عربستان برای تکروی در تصمیم‌های سیاسی و قدرت گرفتن از طرف‌های خارجی است.

وی افزود: این گروه‌ها بی‌اراده شده و تصمیم‌شان دیگر به دست خودشان نیست بلکه عربستان راهکار سیاسی را پیچیده‌ می‌کند و تلاش برای حمله به یمن نیز نشانه‌ای بر این امر است.

وی با بیان اینکه مداخله خارجی از مهمترین موانع در مسیر راهکار سیاسی بحران است به شدت از اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن انتقاد و او را شخصی ضعیف و تسلیم اعمال فشارها و طمع‌ ورزی‌ها توصیف کرد.

سازمان ملل نیز روز گذشته محموله‌ای از کمک‌ها را به عدن تحویل داد که از آغاز جنگ ائتلاف عربی به یمن از چهار ماه قبل نخستین کمک به عدن بوده است.

دو کشتی حامل کمک‌ها به عدن رسید که یکی از آنها اماراتی و یکی دیگر از سوی برنامه‌ جهانی غذا بود و انتظار می‌رود که کشتی سومی نیز که حاوی فرآورده‌های نفتی است به این شهر برسد در همین حال، در حملات ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه بیحان دو تن شهید شده و پنج تن دیگر زخمی شدند.

همزمان، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به پیشروی‌های خود در جبهه‌های نبرد علیه القاعده و افراد مسلح در استان مأرب ادامه می‌دهند.

یک منبع نظامی در این خصوص گفت که نیروهای یمنی تعدادی از پایگاه‌های مهم را در ورودی‌های جنوبی و غربی شهر مأرب تحت کنترل درآورده و ده‌ها تروریست را به اسارت گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N896001