اختلاف تروریست‌ها ادامه دارد/جدایی 300 عضو داعش در جنوب سوریه از این گروه

داعش

منابع در سوریه از جدا شدن 300 عضو داعش در جنوب این کشور و پیوستن آنها به جبهه تروریستی النصره و «احرار الشام» خبر دادند.

منابع در سوریه از جدا شدن 300 عضو داعش در جنوب این کشور و پیوستن آنها به جبهه تروریستی النصره و «احرار الشام» خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابعی در جریان تندروی سلفی به روزنامه الغد اردن اعلام کردند که 300 تن از اعضای گردان «شهدای الیرموک» وابسته به داعش در استان درعا واقع در جنوب سوریه از این گروه تروریستی جدا شده و به جبهه تروریستی النصره شاخه القاعده در سوریه و گروه «احرار الشام» پیوستند.

به گفته این منابع، ائتلاف نظامی «جیش الفتح» وابسته به النصره خسارت‌های سنگینی را به گردان «شهدای الیرموک» وارد کرد و درگیری‌ها میان دو طرف در این استان ادامه دارد.

همچنین النصره و تعدادی از گروه‌های هم‌پیمان آن طی چند روز گذشته کنترل شهرک «سحم» در غرب درعا را با هدف کنترل بر مناطق تحت سیطره «شهدای الیرموک» در دست گرفتند.

به گفته منابع مذکور، نزدیک به 700 نیرو از گردان شهدای الیرموک در حال حاضر در مناطق مسکونی در درعا هستند و در محاصره النصره قرار دارند.

در همین راستا حذیفه عزام، پسر عبدالله عزام یکی از رهبران تروریست‌ها از دو ماموریت مهمی که ابوبکر بغدادی، رهبر داعش ابو محمد الجولانی، رهبر النصره را در سال 2011 به آن مامور کرده بود، پرده برداشت.

وی گفت: بغدادی جولانی را به سوریه فرستاد تا «ابو سعید العراقی» امیر «جیش المجاهدین» در عراق را که پیشتر در دمشق بود و بعد به ترکیه رفت ترور کند اما جولانی این دو ماموریت را رد کرده بود.

به گفته عزام، ابو سعید العراقی استاد بغدادی در دانشگاه بوده است. ماموریت دوم جولانی ارسال خودروهای بمب‌گذاری شده و عاملان انتحاری به خاک ترکیه بوده که جولانی آن را هم رد کرده بود.

انتهای پیام

کد N895938