لایحه تسری حق ارشدیت نیروی انتظامی به ارتش و سپاه در اولویت کار مجلس قرار می‌گیرد

سپاه پاسداران,سپاه,ارتش جمهوري اسلامي ايران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مصوب کردند که لایحه تسری حق ارشدیت نیروی انتظامی به ارتش و سپاه با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) فتح‌الله حسینی که به عنوان متقاضی این تغییر دستور در جلسه علنی امروز مجلس سخن می‌گفت اظهار کرد:‌ حق و حقوق ارشدیت برای نیروی انتظامی اعمال شده اما ارتش و سپاه مشمول این حق و حقوق نمی‌شوند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه نیروهای مسلح اظهار کرد:‌ برادران ارتشی و سپاهی از نماینده‌ها انتظار دارند که این حق و حقوق برای آنها هم لحاظ شود و مکررا این درخواست را مطرح کردند.

به گفته نماینده مردم قصر شیرین در مجلس، با توجه به ارائه این لایحه از سوی دولت مشکل بار مالی نیز در این زمینه وجود ندارد.

محمد حسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت با بیان اینکه این لایحه از سوی دولت ارائه شده و بنابراین بار مالی ندارد گفت که نگاه دولت و نمایندگان در این زمینه نزدیک به هم است.

پس از اظهارات فتح‌الله حسینی تقاضای تغییر دستور به رای مجلس گذاشته شد و نمایندگان با 138 رای موافق، 10 مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر موافقت کردند که این لایحه با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد. بر همین اساس و به گفته‌ی فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس لایحه تسری مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N895782