حمایت نخست وزیر ایتالیا از توافق هسته ای در دیدار با نتانیاهو

سیاسی

متیو رنزی تصریح کرد که ایتالیا برخلاف رژیم صهیونیستی که توافق هسته ای با ایران را اشتباهی تاریخی می داند، از این توافق حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، «متیو رنزی» که به سرزمین های اشغالی سفر کرده است بعد از دیدار با بنیامین نتانیاهو همتای صهیونیست خود توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ را توافقی «خوب» توصیف کرد.

این در حالی بود که بنیامین نتانیاهو اندکی قبل از آن به خبرنگاران گفت که جامعه جهانی با توافق هسته ای با ایران مرتکب اشتباهی بزرگ و تاریخی شده است. نخست وزیر ایتالیا قرار است روز چهارشنبه پیش از حضور در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنیست) با «رووین ریولین» رئیس این رژیم دیدار و گفتگو کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین با تکرار ادعاهای خود درباره ایران گفت که این توافق نه تنها اسرائیل و منطقه خاورمیانه بلکه اروپا را نیز به خطر خواهد انداخت. وی خاطرنشان کرد که توافق هسته ای حاصل شده ایران را در آستانه تبدیل شدن به کشوری هسته ای طی ۱۰ سال یا کمتر از آن قرار می دهد.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز ۲۳ تیر در وین اتریش به توافقی تاریخی برای پایان دادن به بحران غیر ضروری هسته ای ایران دست یافتند. رژیم صهیونیستی مهم ترین مخالف این مذاکرات و توافق حامع هسته ای به شمار می رود.