تحولات امنیتی عراق؛

۶۲ کشته و زخمی در انفجار بغداد/ سرکردگان داعش از فلوجه گریختند

سیاسی

افزایش شمار قربانیان انفجار تروریستی بغداد به ۱۸ کشته و ۴۴ زخمی و فرار شماری از سرکردگان گروه تروریستی داعش از فلوجه، از جمله آخرین تحولات امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، انفجار خودروی بمب گذاری شده که مجتمع تجاری در منطقه بغداد جدید را هدف قرار داد منجر به کشته و زخمی شدن ۶۲ نفر شد.

روز گذشته همچنین در بغداد 3 نفر به علت انفجار در نزدیکی پمپ بنزینی در منطقه الزعفرانیه کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند، در ناحیه الرشید نیز یک افسر پلیس و یک سرباز در انفجاری که خودروی گشتی را هدف قرار داد زخمی شدند،

در همین حال افراد مسلح در منطقه الدوره به منازل شهروندان حمله کرده و یکی از ساکنین را ربودند، نیروهای امنیتی ۴ جسد را که با شلیک گلوله کشته شده بودند در منطقه «النصر» و «المعامل» کشف کردند.

گزارش ها همچنین حاکی است انفجار خودروی بمب گذاری شده ای که نیروهای ارتش و پلیس عراق را در منطقه «البحیرات» هدف قرار داد، منجر به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۸ نفر دیگر شد.

خبر دیگر اینکه در درگیری میان نیروهای امنیتی و افراد مسلح که به باشگاهی در مطنقه «الکراده» حمله کرده بودند، شماری زخمی شدند. در این درگیری سه نفر از نیروهای امنیتی عراق زخمی شدند و عناصر مسلح گریختند.

در همین راستا حیدر العبادی نخست وزیر عراق بعد از حادثه تروریستی هتل فلسطین دستور داد در زمینه حمله به هتل ها و اموال عمومی تحقیق شود و عامل جنایت ها محاکمه شوند.

از سوری دیگر «عبد الرحمان النمراوی» رئیس شورای پشتیبانی فلوجه گفت شماری از سرکردگان داعش که از فلوجه گریخته اند، وارد ترکیه شده اند. وی افزود: رهبران داعش بعد از اینکه فلوجه توسط نیروهای امنیتی و مردمی عراق محاصره شد، از این شهر گریختند.

النمراوی یادآور شد: سر کردگان داعش از فلوجه به الرمادی، از آنجا به سوریه و سپس ترکیه فرار کردند. به گفته وی در حال حاضر فلوجه در محاصره کامل نیروهای عراقی قرار دارد و عناصر تروریستی داعش نمی توانند از آنجا فرار کنند.