اقدام عجیب آمریکا:

اعضای ارشد حزب الله به خاطر مبارزه با تروریسم تحریم شدند

سیاسی

دولت آمریکا ۳ نفر از مقامات حزب الله لبنان و یک بازرگان این کشور را با ادعای اینکه آنها بازیگران کلیدی در عملیات های نظامی در سوریه هستند، تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دولت آمریکا که داعیه مبارزه با تروریسم را داشته و به این بهانه به کشورهای متعددی لشکر کشی کرده است، در اقدامی عجیب اعضای ارشد حزب الله را به جرم مبارزه با تروریسم در سوریه تحریم کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که مصطفی بدرالدین، ابراهیم عقیل و فواد شکر از مقامات نظامی حزب الله لبنان در حمایت نظامی از دولت بشار اسد رییس جمهوری سوریه همکاری یا مشارکت داشته اند.

براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا نفر چهارم یک بازرگان لبنانی به نام عبده النور شالان است که متهم شده برای حزب الله لبنان سلاح فراهم کرده و تسلیحات خریداری شده را به سوریه منتقل می کرده است.

این در حالی است که آمریکا و شرکای غربی آن از مهم ترین تامین کنندگان تسلیحات گروه های تروریستی حاضر در سوریه از جمله جبهه النصره و داعش هستند.

حزب الله لبنان متهم است که در جریان بحران داخلی در سوریه، به نفع دولت بشار اسد و علیه مخالفان دست به عملیات های نظامی می زند. اقدام اخیر دولت آمریکا نشان دهنده رفتار دوگانه و تبعیض آمیز است که خود از تروریست های مخالف دولت سوریه با اقدامات سیاسی و نظامی حمایت می کند.

 

 

خواندنی از سراسر وب