امیر پوردستان در یادواره شهدای دانشگاه افسریه امام علی(ع):

دستاوردهای هسته‌ای مدیون خون شهداست/ آمریکا لاف در غریبی می‌زند

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه دستاوردهای هسته‌ای به برکت خون شهداست، گفت: هنوز امضای توافقنامه وین خشک نشده است، آمریکا لاف در غریبی می‌زند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر احمدرضا پوردستان در «دومین یادواره شهدای دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی‌(ع)» که عصر امروز در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه در فرهنگ دینی ما، شهید و شهادت از جایگاه بالا و والایی برخوردار است، اظهار داشت: اگر امروز وزیر خارجه در مذاکرات هسته‌ای یک طرف میز بنشیند و شش قدرت جهان در طرف دیگر آن، این از برکت خون شهدا است.

وی با اشاره به گزافه‌گویی‌های رئیس‌جمهور آمریکا و تهدید ارتش ایران به حمله نظامی، گفت: آمریکا تا دیروز در منطقه حضور پیدا کرده و مترصد فرصت بود تا به ایران حمله کند و یا اینکه تاسیسات هسته‌ای ما را مورد حمله قرار دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: آمریکا امروز می‌خندد و باید از این دشمن پرهیز کرد. وقتی دشمن مقابل ما قرار دارد، نباید بترسیم ولی وقتی در کنارت می‌ایستد و دست دوستی دراز می‌کند، باید ترسید.

پوردستان با بیان اینکه نباید احساس کنیم که بعد از توافق هسته‌ای، دشمنی ما با آمریکا تمام شده است، عنوان کرد: دشمنی ما با آمریکا عمیق و ریشه‌دار است و امام (ره) فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است و ما نباید از این نکته غافل شویم».

وی با اشاره به موفقیت‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، خاطرنشان کرد: شاید در حوزه مسائل هسته‌ای، دیپلمات‌ها کار بزرگی انجام داده باشند و ما در این حوزه با آمریکا تعامل کرده باشیم، اما در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی در مقابل آمریکا قرار داریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: ما از محور مقاومت، ثبات عراق و بیداری اسلامی در منطقه به شدت حمایت می‌کنیم، در حالی که آمریکا به دنبال نابودی محور مقاومت و سرکوب جریان بیداری اسلامی است.

پوردستان افزود: ما با تجاوزات و دست‌اندازی‌های رژیم کودک‌کُش اسرائیل مخالفیم، در حالی که این رژیم منحوس، خط قرمز آمریکا است.

وی ادامه داد: هنوز امضای توافق وین خشک نشده که ارتش آمریکا لاف در غریبی زده و اوباما غلط می‌کند از  حمله به ایران حرف می‌زند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه ارتش ایران در گذشته امتحان خود را پس داده است، گفت: ارتش ایران در وقایع کردستان، جنگ هشت ساله و امتحان‌های دیگری، سربلند بوده است و آمریکا بارها دیده است که ارتش ایران چگونه در مقابل آن می‌ایستد و این ارتش هنوز در همان مدار، حرکت می‌کند و گوش به فرمان رهبرش است.

پوردستان با بیان اینکه عصر، عصر بیداری است، خاطرنشان کرد: برخی معتقدند گزافه‌گویی‌های اوباما مصرف داخلی دارد؛ در صورتی که این گزافه‌گویی‌ها حتی مصرف داخلی هم ندارد و همانطور که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند: «ما طالب جنگ نبوده و نیستیم، اما آنها باید بدانند که زمان بزن‌درو دیگر تمام شده است».

وی در پایان تصریح کرد: شاید آمریکا شروع‌کننده جنگ باشد، اما قطعاً تمام‌کننده نیست و ما نشان داده‌ایم که این قابلیت را داریم که مهاجم را از کرده خود پشیمان کنیم.