مظفر: برای ترویج نماز باید انگیزه‌های لازم را ایجاد کرد

نماز

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز گفت: آموزش و پرورش ما باید به همان اندازه‌ای که تلاش می‌کند تا دانش آموز در المپیاد نفر اول شود یا در آینده وکیل و وزیر شود و بر این امر هم افتخار می‌کند باید به گونه ای عمل نماید تا دانش آموزان در زمینه عبادی نیز رشد چشم گیری داشته باشند و باعث افتخار جامعه و مدرسه شوند.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز گفت: آموزش و پرورش ما باید به همان اندازه‌ای که تلاش می‌کند تا دانش آموز در المپیاد نفر اول شود یا در آینده وکیل و وزیر شود و بر این امر هم افتخار می‌کند باید به گونه ای عمل نماید تا دانش آموزان در زمینه عبادی نیز رشد چشم گیری داشته باشند و باعث افتخار جامعه و مدرسه شوند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر صبح امروز در اولین دوره آموزشی مدیریت برنامه‌ریزی یاوران نماز (طرح مبین) که با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز و جمعی از مدیران چهار استان در مجموعه فرهنگی شهید باهنر برگزار شد، با بیان اینکه هدف ما از برگزاری این برنامه این است که برای ترویج نماز همه کنار هم باشیم و به ترویج این فریضه بپردازیم، اظهار کرد: در اجلاس بیست و سومین دوره نماز که در استان خوزستان برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش هم حضور داشت و مقام معظم رهبری پیامی را به این اجلاس دادند و در آن پیام تاکید بر این امر داشتند که توجه ویژه ای بر ترویج نماز به خصوص در بین نسل جوان داشته باشیم.

وی ادامه داد: از آنجا با وزیر آموزش و پرورش هماهنگ کردیم که این برنامه را اجرا کنیم و خوشبختانه این طرح اکنون اجرا شد و این یک فرصت استثنایی برای آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز است.

وی گفت: ما اگر بتوانیم از بین تمام طرح هایی که در بیست و سومین دوره اجلاس نماز برگزار شد، همین یکی را هم اجرا کنیم به اهداف بسیار زیادی می رسیم. هدف کلی ما این است که در آموزش و پرورش سه مثلث موفقیت که خداوند در قرآن بارها به این سه اصل اشاره کرده است، برسیم و آن سه اصل عبارتند از سه کلمه عبادت، علم و عمل یعنی همانگونه که دانش برای ما مهم است باید در این دانش عمل و رفتار درستی را هم شاهد باشیم تا به جامعه‌ای اسلامی برسیم.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: منظور از اقامه نماز ترویج آن است. برای ترویج هم باید مشکلات رفع شود. یکی از راه های اقامه نماز این است که مدیران و معلمان مدرسه تا جایی که می توانند در کنار دانش آموزان اقامه نماز کنند و به قول آقای قرائتی حداقل یک بار هم که شده مدیران یا معلمان اذان را به صورت زنده بگویند. اذان گفتن در جامعه ما یک فریضه محسوب می‌شود و آنهایی که می‌توانند باید به سمت این فریضه بروند. ما باید پیوند بین مسجد، مدرسه و خانه را اجرا کنیم.

وی یادآور شد: مدیران مدرسه می‌توانند حداقل در سال دو تا سه بار با پدران و مادران دانش آموزان جلساتی را برگزار کنند و از خانواده‌ها در مورد نماز دانش آموزان سئوال بپرسند. برای ترویج نماز باید وارد بحث های محتوایی شویم. دانش آموزان باید حداقل مقداری از احکام شبهاتی نماز را بدانند و در این صورت کم کم به آثار و برکات نماز پی می برند. نباید فراموش کنیم که اگر کاری توسط دانش آموزان انجام شود حتما به موفقیت می انجامد.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: تاثیر بچه‌ها در خانواده و اجتماع بسیار زیاد است. ما برای ترویج این طرح تسهیلات و تشویقاتی را نیز در نظر گرفته‌ایم. ما برای اجرای این طرح باید به نوعی عمل کنیم که کمیت و کیفیت نمازگزاران افزایش پیدا کند و شاهد حضور جوانان و نوجوانان در نمازهای جماعت باشیم. این برای یک معلم و مدیر افتخار است که در پایان سال بگوید من چند نفر از دانش آموزان را توانستم به سمت نماز بیاورم.

مظفر گفت: ما برای ترویج نماز در بین جوانان باید انگیزه‌های لازم را ایجاد کنیم تا دانش آموختگان ما با نماز به قله های کمال برسند. ما برای ترویج نماز به آموزش و پرورش کمک می کنیم. اهمیت به نماز در مدارس باید به گونه ای شود که معلمان و دانش آموزان همگی به سمت نماز اول وقت بروند.

انتهای پیام

کد N895185