عارف: عده ای می خواهند اصلاح طلبان را بی دین جلوه دهند/ تذکر به صداوسیما به دلیل تفاسیر هسته ای

تسنیم نوشت:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همانگونه که رهبر انقلاب تأکید کردند قضایای هسته‌ای نباید زمینه ساز دو دستگی در کشور شود و در این بین نقش نخبگان و به خصوص رسانه‌ها در برخورد با مذاکرات و تبیین دستاوردهای آن برای مردم مؤثر است.

محمدرضا عارف عضو در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا، با تبریک حلول ماه شوال به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: در این مذاکرات بسیاری از "اولین‌ها " در تاریخ ایران وجود داشت. همین که ایران مدت زمان طولانی با 6 قدرت جهانی به گفت‌وگوی فشرده پرداخت، خود اولین بار در تاریخ ایران است.

وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند قضایای هسته‌ای نباید زمینه ساز دو دستگی در کشور شود و در این بین نقش نخبگان و بخصوص رسانه‌ها در برخورد با مذاکرات انجام شده و تبیین دستاوردهای آن برای مردم مؤثر و تأثیر گذار است. از صدا و سیما به عنون رسانه‌ای فراگیر انتظار است با مسئله هسته‌ای بصورت ملی و جامع برخورد کند و تفاسیری که ارائه می‌کند دربرگیرنده منافع ملی  و آثار دراز مدت مذاکرات هسته‌ای باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: عدّه ای که قدرت را از دست داده اند نمی‌خواهند شکست خود را قبول کنند و تمایل دارند هنوز در قدرت بمانند و به همین دلیل است که انتخابات مجلس شورای اسلامی  هم برای آنها و هم برای اصلاح‌طلبان بسیار مهم است.

عارف در ادامه  با بیان اینکه متأسفانه عدّه‌ای بی اخلاق در تلاش بوده و هستند تا اصلاح طلبان را بی‌دین نشان دهند، افزود: این افراد تلاششان این است که بگویند اصلاح طلبان نماز نمی‌خوانند و روزه نمی‌گیرند و به این مسائل اعتقادی ندارند. البته این حرف‌ها طبیعی است چرا که وقتی مولا علی (ع) در سر نماز ضربت خوردند، برخی می‌گفتند مگر علی (ع) نماز می‌خواند؟! این وظیفه تشکل‌هایی مانند انجمن‌های اسلامی است که اعضای خود را با معارف دینی بیشتر آشنا کنند و به انجام فعالیت های فرهنگی توجه بیشتری کنند. در این صورت دسیسه افرادی که در تلاشند اصلاح طلبان را بی دین نشان دهند باطل می‌شود.

وی همچنین بر لزوم رفتار حساب شده و غیر احساسی در بین فعالین دانشجویی تأکید کرد و افزود: در آینده قرار است جوانان و نسل سومی‌ها جای نسل اولی ها بنشینید و مسئولین ارشد نظام شوند لذا باید مراقب رفتارها و گفتارهایشان باشند و نیازی نیست انسان به هر انگ و تهمتی نسبت به خود واکنش نشان دهد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان  وجود سلایق مختلف در میان اصلاح طلبان را امری طبیعی دانست و گفت: وقتی ما از یک جبهه سخن می‌گوییم دیگر رفتارمان مانند یک حزب یا تشکِل سیاسی نیست و شامل یک طیف گسترده با افکار متفاوت است که البته باید مراقبت کرد این گستردگی زمینه ساز انشقاق و دودستگی نشود. باید رفتار ما زمینه ساز همدلی و هماهنگی در داخل جبهه و در نهایت در میان جریانات سیاسی باشد.

2727

 

 

کد N895095