حمایت 56 درصدی آمریکایی‌های از توافق هسته‌ای

سیاسی

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اغلب مردم آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای.بی.سی نیوز به تازگی یک نظر سنجی را در آمریکا انجام داده‌اند که نتایج آن نشان می‌دهد 56 از مردم این کشور از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند.

در این نظرسنجی تنها 37 درصد از رای‌دهندگان، خواهان ادامه تحریم‌ها علیه ایران بودند.

هم‌چنین بر اساس این نظرسنجی، 59 درصد از دموکرات‌ها از سیاست‌های اوباما در توافق با ایران پشتیبانی می‌کنند که این میزان در میان جمهوری‌خواهان کم‌تر است.

پیش از این نیز نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌داد بسیاری از مردم این کشور خواهان ادامه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 هستند و از تهدید واشنگتن برای استفاده از اقدام نظامی علیه تهران حمایت نمی‌کنند.

به نوشته واشنگتن پست، ایران و قدرت‌های جهانی در 14 ژوییه در وین - پایتخت اتریش به توافقی جامع دست یافتند که موجب محدودیت برنامه هسته‌ای ایران در ازاءی لغو تحریم‌ها علیه این کشور می‌رسد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز روز دوشنبه با تصویب قطعنامه این توافق را تایید کرد که لغو تحریم‌ها را تضمین می‌کند. بر اساس این توافق پس از آن که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مسوول نظارت بر پایبندی ایران به تعهداتش است تایید کرد تهران گام‌های مربوط را برداشته است، لغو تحریم‌ها آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

کد N895076