زاکانی در تذکر شفاهی:

مسیر رفع تحریم‌ها در برجام و قطعنامه شورای امنیت ابهام‌آلود است

سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به ضرورت رفع تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان گفت: مسیر رفع تحریم‌ها در برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه شورای امنیت بسیار ابهام‌آلود است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی در پایان جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی با اشاره به تصویب قانون الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای ملت ایران در مجلس، اظهار داشت: این مصوبه که با اکثریت قاطع حدود ۹۰ درصدی تصویب شد، چند پیام شفاف داشته است.

وی در توضیح این مساله افزود: نخستین پیام ضرورت رفع تحریم های ظالمانه بود که با توجه به لزوم گشایش اقتصادی و رونق در تولید داخلی، این پیام در بند اول مصوبه آمد.

زاکانی ادامه داد: این در حالی است که در نتیجه اولیه بررسی برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه صادر شده در شورای امنیت، مسیر رفع تحریم ها بسیار ابهام‌آلود بوده و بعد از اقدامات ایران و با یک مکانیزم برگشت‌پذیر خودکار و خطرناک تعریف شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از رخنه امنیتی دشمن را دیگر پیام مصوبه هسته ای مجلس خواند و عنوان کرد: در قطعنامه شورای امنیت و مقدمه آن، مسیر پر پیچ و خمی طراحی شده که راه بازرسی را برای آنها به هر بهانه ای فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: حفظ عزت ملی و حریم دانشمندان ما دیگر پیام مهم مصوبه هسته‌ای مجلس بود که در این رابطه نیز ابهاماتی وجود دارد.

زاکانی اظهار داشت: در تبصره یک مصوبه مجلس به اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی اشاره شده است و مجلس نیز باید به وظیفه قانونی خود عمل کند؛ آنچه مهم است این است که امروز ما در مجلس یک وظیفه قانونی و ملی داریم که باید به آن عمل کنیم؛ لذا تذکر من به کسانی است که موضوع های ملی را جناحی می کنند و از آن بهره سیاسی می برند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز و آیندگان قضاوت خواهند کرد که چه کسانی بر منافع ملی اصرار می کنند و حق مطلب را ادا خواهند کرد.