حسینی خطاب به مخالفان مذاکرات:

بگذارید کام مردم تلخ نشود

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس با قدردانی از تیم مذاکره کننده هسته‌ای خطاب به مخالفان گفت که بگذارید کام مردم تلخ نشود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، سید هادی حسینی در نطق میان دستور صحن علنی امروز سه شنبه با تقدیر از تیم مذاکره کننده هسته‌ای بخصوص آقای ظریف و آقای صالحی گفت: آقایان مخالف عزیز مخالفت حق شماست اما بگذارید کام مردم تلخ نشود. چه فرقی می‌کند که شما یا دیگران پشت میز مذاکره باشید. مهم آن است که حاصل صبوری 36 ساله ملت ایران و خون شهدای هسته‌ای به بار نشست.

وی افزود: مهم آن است که در جلسه ملاقات مسئولان با مقام معظم رهبری ایشان از تیم مذاکره کننده و تلاششان و آنچه به دست آمد تشکر کردند.

نماینده مردم قائمشهر با اشاره به سیل در استان مازندران برای مردمی که گرفتار سیل ویرانگر شدند و خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی و احشام آنها از بین رفت آرزوی صبر و بردباری کرد.

حسینی با بیان این که با بروز سیلاب زمین‌های کشاورزی و دام‌ها از بین رفته و خانه‌ها خسارت دیدند گفت: امروز در شرایطی دچار سیل ویرانگر شدیم که هنوز خسارات ناشی از سیل نوشهر و چالوس در سنوات گذشته و خسارات ناشی ازبرف سنگین بر مرکبات به مردم پرداخت نشده است.

وی افزود: از طرف دیگر هزاران خودرو و میلیون‌ها مسافر به دلیل ده کیلومتر راه بر زمین مانده دو روز در صف رسیدن به مازندران و برگشت به تهران هستند و در کوچه‌ها و خیابانها و جاده‌ها بدون امکانات به سر می‌برند.

نماینده مردم قائمشهر خطاب به نوبخت و آخوندی گفت:‌اینها ملت ایران هستند بدانید کمک به مازندران کمک برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و مسافرت مردم و طبقات متوسط و پایین جامعه به شمال کشور است. همچنین کمک به رهایی مردم بومی از اسارت روزهای تعطیل و آخر هفته می‌باشد.

حسینی در ادامه با بیان این که تصمیم غلط یکی از معاونان وزارت جهاد کشاورزی حدود 60 میلیارد تومان زیان به مرغداران وارد کرده است تصریح کرد: ملت ایران بدانند آنفولانزای مرغی که وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرده به هیچ وجه در هیچ کدام از مرغداری‌های صنعتی در مازندران و یا استانهای دیگر دیده نشده و صرفا شایعه‌ای برای اعمال محدودیت جهت ایجاد آشوب در بازار مرغ است.

وی افزود: در شرایطی که وزیر کشور تقسیمات کشوری را متوقف کرده معاون وزیر جهاد کشاورزی بر اساس تقسیمات کشوری برای آنفولانزای مرغی محدودیت ایجاد کرده محدودیتی که از اول گلوگاه تا اول رامسر است. حال این که در کجای دنیا برای آنفولانزا که بیماری ویرویس است تقسیمات کشوری قائل می‌شوند.

حسینی با بیان اینکه مازندران را به طول 400 کیلومتر قرنطینه کردند گفت: اگر بیماری آنفولانزای مرغی قطعی است طبق استانداردهای دنیا یک و حداکثر 10 کیلومتر باید قرنطینه شود حال این که کشتارگاههایی را مشخص کرده و با این کار مردم و استان را قرنطینه کردند.

وی با انتقاد از عملکرد معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: مراقب باشید که وزارت جهاد کشاورزی به وزارت جهاد مبارزه با کشاورزی تبدیل نشود.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای ربیعی بازنشستگان مظلوم فولاد 88 هزار نفرند که حقوقشان با یکی دوماه تاخیر پرداخت می‌شود حال این که این حقوق حقشان است و پول برای پرداخت حقوق در جدول 12 وجود دارد مجلس این اعتبارات را برای جبران کسری‌ها گذاشته است؛ با تلاش کوچکی این مشکل رفع می‌شود.

حسینی در پایان با انتقاد از وزیر کشور برای توقف تقسیمات کشوری خطاب به هیات رئیسه گفت: ما خواهان اعلام وصول استیضاح وزیر کشور هستیم تا مردم از این فشار و گرفتاری و تصمیمات غلط راحت شوند.

انتهای پیام

کد N894864