آخرین اخبار از عملیات الانبار عراق؛

آغاز مهمترین مرحله پاکسازی و توقف جزئی عملیات هوایی در فلوجه و رمادی

عراق

همزمان با کشته شدن ده‌ها داعشی در استان الانبار، ارتش عراق عملیات بمباران هوایی و توپخانه‌ای را به صورت جزئی در رمادی و فلوجه متوقف کرد تا خانواده‌های عراقی بتوانند از این دو شهر خارج شوند.

همزمان با کشته شدن ده‌ها داعشی در استان الانبار، ارتش عراق عملیات بمباران هوایی و توپخانه‌ای را به صورت جزئی در رمادی و فلوجه متوقف کرد تا خانواده‌های عراقی بتوانند از این دو شهر خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رائد شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد که 11 تن از اعضای داعش در عملیات امنیتی در شرق رمادی از پای درآمده و چهار خودروی آن‌ها نیز منهدم شد.

به گفته جودت، نیروهای عراقی به انبار سلاح داعش در شهر رمادی دست یافتند که موشک‌های ضد زرهی، بمب، سلاح و خمپاره‌هایی در داخل آن بود.

همچنین 19 تروریست دیگر طی درگیری‌ نیروهای عراقی با تعدادی از تروریست‌های داعش در "الکرمه" از پای درآمدند.

نیروهای عراقی همچنین با هماهنگی جنگنده‌های ارتش مقر فرماندهی عملیات داعش در رمادی را منهدم کردند و ده‌ها تروریست‌ها را از پای درآوردند.

در همین حال منابع نظامی عراقی اعلام کردند که نیروهای عراقی به طور جزئی عملیات بمباران هوایی و توپخانه‌ای را در مناطق فلوجه و رمادی به حالت تعلیق درآوردند تا خانواده‌های عراقی بتوانند از این دو شهر خارج شوند.

با این حال نیروهای عراقی به محاصره داعش و قطع مسیرهای امدادرسانی این گروه در فلوجه و رمادی و شهرهای استان الانبار ادامه می‌دهند.

ارتش، پلیس و نیروهای مردمی عراق عملیات نظامی گسترده‌ای را برای پاکسازی مناطق "الحامضیه" و "الحوز" و مناطق واقع در "الجسر الیابانی" در صقلاویه و مسیر بین‌المللی در محور شمال شرقی رمادی و جدا کردن این مناطق از فلوجه و بستن کامل خطوط امدادرسانی داعش آغاز کرده‌اند.

به گفته منابع، این عملیات بزرگترین و مهمترین عملیات در راستای مرحله سوم پاکسازی استان الانبار محسوب می‌شود که نیروهای مردمی، نیروهای ویژه ارتش، نیروهای هوایی عراق و پلیس در آن شرکت دارند.

در حال حاضر نیز درگیری‌های شدید میان داعش و نیروهای عراقی در مناطق "الحامضیه" و مسیر بین‌المللی در شمال رمادی در جریان است.

در شهر موصل مرکز استان نینوا نیز 33 تن از تروریست‌های داعش در انفجار خودروی بمب گذاری شده درمرکز آموزش داعش در شهرستان "البعاج" از پای درآمدند.

به گفته شاهدان عینی، برخی از کشته شدگان کودکانی هستند که به دست داعش آموزش دیده‌اند.

پیشمرگ‌های اقلیم کردستان عراق نیز پنج خودروی بمب گذاری شده را در منطقه السیدة زینب در مرکز شهرستان سنجار در غرب موصل که داعش قصد منجر کردن آن را داشت، منهدم کردند.

فرماندهی عملیات سامراء نیز اعلام کرد که نیروهای پلیس فدرال مانع حمله داعش به غرب این شهر شدند.

همچنین داعش 50 خانواده عراقی را در جنوب کرکوک بازداشت کرد. این خانواده‌ها که از آوارگان استان صلاح الدین بودند قصد داشتند به شهرهای آزاد شده خود بازگردند.

انتهای پیام

کد N894719