موگرینی: به زودی به ایران می‌روم

ايران,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي,فدریکا موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ اروپا گفت که در حمایت از گام اولیه توافق هسته‌ای به زودی به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه پس از برگزاری نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: کارمان را با تبادل نظر درباره‌ نتایج به دست آمده از مذاکرات با ایران شروع کردیم. ما توافقی را که هفته گذشته در وین حاصل شد، همزمان با رای قاطع شورای امنیت سازمان ملل در حمایت از این توافق تایید کردیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: این توافقی است که اطمینان خواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند. توافقی که برای امنیت همسایگان این کشور و منطقه خوب است.

موگرینی همچنین گفت که در این نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا گفت‌وگوهای سازنده‌ای را درباره‌ی لیبی و آمادگی کشورهای عضو برای کمک به این کشور انجام داده‌اند.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل عصر روز دوشنبه با اکثریت آراء قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تایید و لغو تحریم‌های ایران را تضمین می‌کند. این قطعنامه یک هفته پس از آن تصویب شد که ایران و گروه 1+5 توانستند در 14 ژوئیه در وین پس از نزدیک به دو سال رایزنی ‌های هسته‌ای به یک توافق جامع دست پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N894523