دبیرکل حزب ندای ایرانیان:

ایران از این به بعد خود را آن‌گونه که هست عرضه می‌کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات وين

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: ایران از این به بعد خود را آن‌گونه که هست عرضه می‌کند نه آن‌گونه که دیگران می‌خواهند.

مجید فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: موفقیت در دستیابی و رسیدن به یک توافق هسته‌ای که با مجاهدت و تعامل های بی‌وقفه و شبانه‌روزی مذاکره‌کنندگان ایرانی و صد البته با تدبیر رهبر معظم انقلاب و سایر بزرگان و دلسوزان نظام حاصل شد فخر بیش از پیش ایرانیان را فراهم کرد.

وی افزود: با توجه به بازتاب بین‌المللی شگرف این اتفاق در دنیا قطعا از این به بعد جامعه‌ی ایرانی و ایده‌ها و آرمان‌ها و خروجی‌های نظام سیاسی کشور بیش از پیش زیر ذره بین جهانیان خواهد بود و در دنیا بازتاب پیدا خواهد کرد.

فراهانی با بیان اینکه گروه مذاکره کننده‌ هسته‌ای و دولت محترم خالصانه به انقلاب و آرمان‌های اساسی ایرانیان باور داشته و در جهت منافع و امنیت کشور عزیزمان، اهداف بلند امام راحل و مقام معظم رهبری را پیش بردند افزود: دقت کنیم که این پرونده، یک پرونده ملی بود که مستقیما به منافع ملی آحاد ایران اثر می‌گذارد و نبایستی با برداشت‌های جناحی زمینه تاثیر کشمکش های سلیقه‌ای و سیاسی را در یک پرونده بزرگ ملی بگشاییم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه اظهار کرد: در این میان همه جریان‌های سیاسی با هر گرایشی در رابطه با موضوع هسته‌ای اتفاق نظر داشتند که بایستی این مهم را ارج نهاد و از این اتحاد و همدلی بیشترین بهره‌برداری را برای رسیدن به اهداف کلان کشور داشت.

فراهانی خاطرنشان کرد: هرچند عده‌ اندکی در داخل کشور دلواپس این بودند که با پیشرفت روز به روز و ساعت به ساعت مذاکرات برخی منافع کوتاه مدت‌شان از بین برود اما نهایتا با پیروزی مذاکره کنندگان ایرانی و نمایندگان کشورمان عملا موفق نشدند و اکنون باید پاسخگوی این ملت شریف و صبور باشند چرا که در این دوران با اتحاد ملی، مردم و جناح‌های سیاسی یک‌صدا از حق استفاده صلح‌آمیز هسته‌ای حمایت کردند و در نهایت مذاکرات به نتیجه رسید.

وی گفت: به نظر من الگوی مجاهدت و موفقیت دکتر ظریف و همکاران‌شان در کشور که یکی از مهم‌ترین عرصه‌های مجاهدت در عرصه سیاست خارجی بود قابل تکرار در سایر عرصه‌ها خواهد بود.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در عرصه سیاست داخلی نیز می‌توانیم با تمرکز بر آشتی ملی و وفاق عمومی زمینه مشارکت همه شهروندان را در سرنوشت خود و همچنین برطرف کردن کینه‌ها، حسادت‌ها و آسیب‌های گذشته که با شکاف اجتماعی بین نیروهای مختلف سیاسی وجود داشته است فراهم سازیم گفت: در عرصه‌ اقتصادی نیز می‌توانیم زمینه جذب سرمایه و دانش و تکنولوژی را در کشور فراهم کنیم.

وی گفت: همچنین می‌توانیم با حفظ اصالت خود همچنان در ردیف کشورهای بزرگ، الگویی از حکمرانی موفقیت آمیز ایرانی اسلامی را به جهان عرضه کنیم.

فراهانی ادامه داد: باید دانست که ایران در این مذاکرات در سطح قدرت‌های بزرگ قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود که جامعه ایرانی با حفظ دستاوردهای خود به جای اینکه از سوی جامعه جهانی طرد شود با ویژگی‌هایی که دارد پذیرفته شود و خود این پذیرفته شدن نتایج بسیاری را به بار خواهد داشت.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه جامعه ایران از این پس یک جامعه کریستال و زیر ذره بین خواهد بود اظهار کرد: ایران پسامذاکره ایرانی است که میل به گشودن درهای خود به سوی جهانیان دارد. (جامعه‌ای که ناگزیر خود را آن گونه که هست و نه آن‌چنان که دیگران می‌خواهند عرضه می‌کند)

وی افزود: ایران از این به بعد بایستی مرتب بر پرسش های گوناگونی که در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... مطرح می‌شود پاسخ دهد و قطعا بحث‌های مختلف دیگر از جمله حقوق بشر و مسایل اقتصادی و سوالات دیگری خواهد بود که از ما پرسیده خواهد شد. حال با این عزم و پیروزی که در سیاست خارجی به دست آمده می‌توانیم باعث ارتقا کشورمان در عرصه‌های مختلف شویم.

انتهای پیام

کد N894432