سرکوب تظاهرات ضددولتی در استانبول با گاز اشک‌آور

پلیس ترکیه با استفاده از آب پرفشار و گاز اشک‌آور اعتراض ضددولتی‌ را که در استانبول پس از حمله تروریستی در شهر مرزی سروچ رخ داد، متفرق کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک عامل انتحاری زن روز دوشنبه خود را در کافه‌ای در مرکز شهر سروچ در جنوب شرقی ترکیه و نزدیکی مرز سوریه منجر کرد که در جریان آن 30 تن کشته و بیش از 100 تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار مقابل یک مرکز فرهنگی‌ رخ داد که محل تجمع کردهای ترکیه بود که قصد داشتند به سوریه سفر کنند و برای بازسازی کوبانی که در جریان حملات تروریستی داعش آسیب دیده است، کمک کنند. براساس گزارش‌های اولیه، حمله مذکور از سوی گروه تروریستی داعش انجام شد. چند ساعت پس از انفجار مذکور، هزاران تن از مردم در مرکز استانبول تجمع کردند تا علیه حمله شهر سروچ و سیاست‌ دولت ترکیه که از نظر آنها برای پیشگیری از تروریسم کافی نیست، اعتراض کنند.

براساس گزارش وب سایت خبری "سندیکا"، معترضان شعار "داعش، قاتل، عدالت و توسعه همدست" سر می‌دادند و تاکید داشتند که دولت باید استعفا دهد. در ابتدا پلیس تنها ناظر بود اما پس از آن با استفاده از گاز اشک‌آور و آب پرفشار معترضان را متفرق کرد. یک زن از معترضان نیز براثر اصابت گلوله پلاستیکی مجروح شد، تاکنون گزارشی از بازداشت معترضان منتشر نشده است.

انتهای پیام

کد N894430