انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از اسرائیل به دلیل "بازداشت تحقیرآمیز" کودکان فلسطینی

فلسطين,اسراييل

دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی، رژیم صهیونیستی را به استفاده از زور برای بازداشت و اعتراف گرفتن از کودکان فلسطینی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی با اشاره به این که رژیم صهیونیستی به شکل "غیر قابل توجیهی" از زور برای بازداشت کودکان فلسطینی که برخی از آنها تنها 11 سال دارند، استفاده می‌کند اعلام کرد: اسرائیل با تهدید کودکان فلسطینی را به امضا و تایید اعترافات دروغین مجبور می‌کند.

این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: براساس شهادت کودکانی که سال گذشته و در زمان تشدید تنش‌ها در قدس شرقی و کرانه باختری دستگیر شده بودند، مقامات اسرائیلی بازداشت کودکان و محل نگهداری آنها را به خانواده‌هایشان اطلاع نمی‌دهند.

ساره لیا ویتسن، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا دیده‌بان حقوق بشر اقدامات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی را "شنیع" خواند و خواستار اعمال فشار علیه این رژیم شد.

در گزارش دیده بان حقوق بشر به جزئیات عملیات توهین آمیز بازداشت شش کودک فلسطینی پرداخته شده و آمده است: نیروهای امنیتی اسرائیل برخی از کودکان را خفه کرده و بمب‌های بی‌حس کننده به سوی آنها پرتاب می‌کنند، آنها را حین بازداشت کتک می‌زنند و تهدید می‌کنند. همچنین در نبود والدین یا وکلای مدافع، آنها را مورد بازجویی قرار می‌دهند. علاوه بر این‌ها اسرائیل از دادن اطلاعات در مورد محل بازداشت این کودکان به والدینشان نیز خودداری می‌کند.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که وزارت جنگ و ارتش اسرائیل با رد اتهامات وارده در گزارش مذکور مدعی شده‌اند که مقامات امنیتی‌شان در تمامی شرایط به قوانین پایبند هستند و حتی کودکان فلسطینی را نسبت به حقوقشان آگاه می‌سازند.

انتهای پیام

کد N894429