با استقبال از "آغازی جدید"،

کری: هم‌چنان بسیاری از اختلافات با کوبا پابرجاست

وزیر خارجه آمریکا با استقبال از "آغازی جدید" در روابط واشنگتن-هاوانا گفت که همچنان بسیاری از اختلافات پابرجاست و عادی سازی کامل مناسبات فرآیندی طولانی و پیچیده خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جریان کنفرانس خبری با همتای کوبایی خود همچنین گفت: هنوز باید کارهای بسیاری برای برقراری جریان آزاد اطلاعات میان دو کشور و نیز افزایش سفر و از سرگیری تجارت و تسهیل مسافرت خانواده‌ها انجام شود.

سفارت کوبا در آمریکا روز دوشنبه پس از 54 سال تعطیلی کار خود را رسما آغاز کرد. برونو رودریگز، رییس دستگاه دیپلماسی کوبا با سفر به واشنگتن، طی مراسمی آغاز رسمی فعالیت سفارت کشورش در آمریکا را اعلام کرد.

در این مراسم پرچم کوبا برای نخستین بار در سفارت این کشور در آمریکا و پس از چندین دهه قطع روابط دیپلماتیک میان واشنگتن و هاوانا به اهتزاز درآمد.

رودریگز در این مراسم گفت: کوبا برای ادامه روند عادی‌سازی روابط با آمریکا آماده است؛ مشروط بر این که واشنگتن در امور داخلی کشور ما مداخله نکند.

در همین حال، سفارت آمریکا در کوبا نیز روز گذشته کار خود را رسما آغاز کرد اما مراسم بالا بردن پرچم آمریکا در این مقر دیپلماتیک تا زمان سفر جان کری، رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا به هاوانا به تعویق افتاد. انتظار می‌رود کری ماه آینده برای شرکت در مراسمی در سفارت آمریکا در کوبا به هاوانا سفر کند.

انتهای پیام

کد N894347