دیدار وزیر خارجه قطر با مسعود بارزانی در اربیل

وزیر خارجه قطر در سفر به اقلیم کردستان عراق با رئیس این منطقه خودگردان دیدار و با وی درخصوص تحولات عراق و روند مبارزه با داعش بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با خالد العطیه، وزیر خارجه قطر تاکید کرد: تروریست‌ها از درگیری‌های طایفه‌ای و وخامت اوضاع سیاسی برای ارتکاب جنایت‌ علیه غیرنظامیان استفاده کرده است و مبارزه با آنها نیاز به تلاش‌های سیاسی، فکری و اقتصادی در کنار اقدام نظامی دارد.

وزیر خارجه قطر نیز پیشرفت اقلیم کردستان عراق و نقش پیشمرگ‌ها در مقابله با تروریسم را ستود و از اقلیم کردستان به خاطر پناه دادن به آوارگان عراقی از مذاهب و طوایف مختلف قدردانی کرد.

همچنین خبرگزاری رسمی قطر (قنا) اعلام کرد که دولت قطر به دستور امیر این کشور حمایت مالی برای کاهش رنج و مشکلات آوارگان در اقلیم کردستان عراق همزمان با ایام عید فطر اختصاص داده است.

خبرگزاری قنا به نقل از خالد العطیه اعلام کرد: این حمایت در راستای تمایل دولت قطر به حمایت از دوستان خود و ارائه کمک‌های انسانی به آسیب‌دیدگان در کشورهای جنگ‌زده به ویژه سوریه و عراق است و با هماهنگی و نظارت طرف‌های رسمی اربیل ارائه شده است.

خالد العطیه ابراز امیدواری کرد که این حمایت مالی در کاهش رنج و مشکلات آوارگان عراقی نقش داشته و امنیت و ثبات بار دیگر به عراق بازگردد.

انتهای پیام

کد N894331